SARIYERLİ GENÇLER UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI!

SARIYERLİ GENÇLER UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI!
Son yıllarda hızla artan uyuşturucu kullanımı Sarıyer gençlerini harekete geçirdi. Bir araya gelen gençler uyuşturucuya savaş açtı. Sarıyer merkezde toplanan gençler basın açıklaması yaparak ilgili kurumların harekete geçmesini istedi.
Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Sarıyer’in sevilen gençlerinden Hüseyin Bayraktar için Kuran okuyan gençler daha sonra toplanarak Atatürk Anıtı'na yürüdü. Ellerinde uyuşturucuya karşı mesajlar veren pankartlarla Atatürk Anıtı’nın önüne gelen Sarıyerli duyarlı gençler burada basın açıklaması yaptı. Mahalle Muhtarı Sinan Yüksel’in okuduğu basın açıklamasında gerek kamu kurumlarından, gerekse Sarıyer halkındna bu konuda duyarlı olmaları istendi.
 
Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 
Uyuşturucuya kurban verilen her genç kaybedilmiş bir vatandır... 
Çağımızın baş belası olan uyuşturucu gün geçtikçe gençlerimizi tesiri altına almakta, uyuşturucu madde kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır. Son yapılan araştırmalara göre maalesef uyuşturucu kullanımında % 24 oranında artış tespit edilmekte olup, yaş ortalaması ise 15 e kadar düşmüştür. Bu çok vahim bir tablodur. 
 
Her geçen gün onlarca belki de yüzlerce gencimiz, bu bela ile karşı karşıya kalmaktadır. Uyuşturucu kullanımının çok yaygın olduğu dikkate alındığında uyuşturucu kullanan kişilerin uyuşturucu temin etme konusunda zorluk yaşamadıkları, gün gibi aşikârdır.
Sarıyerliler olarak hep birlikte gönül seferberliği başlatalım. Geleceğimizin teminatı olan Türk gençliğinin taşıdıkları asil kanı uyuşturucu ile kirletmelerine ve hayatlarından olmalarına mani olalım.
   
İlçe kaymakamımız Sayın Ömer Karaman Bey’ in öncülüğünde, ilgili kurumların işbirliği içerisinde ortak hareket etmelerini ve ivedilikle, uyuşturucu ile mücadele komisyonu kurulmasını önemle rica ediyorum.
   Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Sarıyer Belediye Başkanlığı, Sağlık Grup Başkanlığı, Müftülük, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşları ve yerel basın temsilcilerinden oluşacak bu komisyonda, aktif olarak rol almaları ve çözüme yönelik katkı sağlamaları hayati önem arz etmektedir. Yarın çok geç olmadan bugün bir şeyler yapalım. Hep birlikte el ele vererek geleceğimizin teminatı olan gençlerimize sahip çıkalım. 
   
Sarıyerliler olarak eğer bu bir namus borcuysa biz bu bedeli ödemeye hazırız.
Bu vesile ile bir başka hususa da değinmek istiyorum; Geçtiğimiz günlerde Sarıyer merkez mahallesinde, gençlerimizi zehirleyen bir uyuşturucu satıcısı tespit edilmiş olup bu şahıs Sarıyerli gençler tarafından yakalanarak emniyet mensuplarına teslim edilmiştir. Bu esnada da küçük çaplı bir arbede yaşanmıştır. Şahsın emniyete teslim edilmesinden sonra kendisini yakalayan arkadaşlarımızdan tanıklık yapmaları istenmiştir. Bunun üzerine bazı arkadaşlarımız ifade vermek üzere, kendi istekleri ile emniyete gitmişlerdir. Ancak tanık olarak davet edilen arkadaşlarımız emniyette sanık durumuna düşürülmüştür. 
 
Özellikle iki emniyet görevlisi tarafından arkadaşlarımız zorla diz çöktürülmüş, ifadeleri bu şekilde alınmıştır. Ayrıca kendilerine psikolojik baskı uygulanmış ve bu arkadaşlarımız nezarete atılmıştır. Hiçbir anlam veremediğimiz bu uygulama karşısında, gün boyu süren tüm uğraşlarımıza rağmen arkadaşlarımız ancak sabaha karşı bırakılmışlardır. Yaşanan bu süreçte bizleri dinleyen ve yardımcı olan emniyet görevlilerini tenzih ediyor onlara teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımız gözaltında iken bizlere destek olan, bizzat emniyete kadar gelen ve arkadaşlarımızın serbest bırakılmaları için devreye giren herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. 
Bundan sonraki süreçte uyuşturucuya karşı vereceğimiz mücadele çerçevesinde, bizlerin, emniyet mensupları ile ortaklaşa uygulama içerisinde olacağımızı belirtir, fakat tekrar bu sıkıntıların yaşanmamasını temenni ederim.
 

Bu haber toplam 6057 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT