Sarıyer'in tek kitap kulübü

Sarıyer'in tek kitap kulübü
2004'ten bu yana Sarıyerlilere hizmet veren Ata Kitap Cafe'de satranç eğitimi başladı.

Oluşturduğu abonelik sistemiyle binlerce kitabı okurlarının hizmetine sunan Ata Kitap Cafe araştırma, kültür, şiir, dini yayınlar, klasik, macera, roman gibi birçok kitap türünü bünyesinde barındırıyor.

Cafe’nin sahipliğini iki öğretmen çift yürütüyor. Sefa Ata Sarıyer Kız Meslek Lisesi’nde Coğrafya Öğretmenliği yaparken eşi Serpil Sönmez Ata’da Tarabya Alparslan İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik yapıyor.

Serpil Ata, unutulmuş olan kitap kültürünü yeniden canlandırmayı, özellikle televizyon ve bilgisayar başında yok olan gençliği kitap tozlarıyla tanışmasını sağlamayı, gençlerin okuyarak birbirleriyle tartışmalar yapmasını hedeflediklerini söyledi.

Çocuklarını cafeye getiren velilerin de merak edip kitap alıp okuduklarını söyleyen Ata, bunun kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.

Satranç ve gitar eğitimi başladı
Satranç ve gitar eğitimi de verilen cafede öğrenciler velileriyle satranç oynarken, Sarıyer’deki okullarda görev yapan öğretmenler de satranç etkinliklerine katılım gösteriyor.

Şairlerin gelip şiir dinletileri yaptığı ve şiir üzerine söyleşi ve panellerin düzenlendiği Ata Kitap Cafe Dereboyu Caddesi’nde hizmet veriyor. Tel:  218 11 36

 

Bu haber toplam 7579 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT