Sarıyer’in gönlündeki vekil adayı

Sarıyer’in gönlündeki vekil adayı
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun genel seçimlerde milletvekili adayı olur mu?

Genel seçimler yaklaştıkça Sarıyer’de siyasi kulisler hareketlenmeye başladı. Adı geçen isimler aday olur mu bilinmez ancak, özellikle siyasetin konuşulduğu her ortamda bu isimler üzerinde duruluyor. Son olarak özellikle halkın yabancı olmadığı bir isim var. Sarıyer Manşet’e gelen duyumlar ve siyasi kulislere göre; Sarıyerliler, Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun’u milletvekili olarak görmek istiyor. Sarıyer halkı ve sivil toplum örgütleri, aktif çalışmaları nedeniyle Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun’u milletvekilliği için uygun bir aday olarak görüyor. Onlara göre; Coşkun, sağ partilerden bile ciddi oy alabilecek bir isim.

Halk baskısı var
Aldığımız bilgilere göre Sarıyerlilerin ciddi anlamda Coşkun’a destek verebilecekleri ve  aday olması içinde baskı yaptıkları belirtiliyor. Hatta halkın Coşkun’a “Sürekli halkın içindesin, her fırsatta ne sıkıntımız olsa çözüyorsun. Böyle siyasetçi zor bulunur. Sarıyer’i milletvekili olarak en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz” dedikleri, Başkan Yardımcısı Coşkun’un ise kendilerine, “Belediye Başkanı Şükrü Genç ile birlikte Sarıyer’de çok güzel işler yapacaklarını, tamamen Sarıyer’e odaklandıklarını ancak Sarıyer’in sorunlarını çözme adına siyaset düşünülürse neden olmasın”  dediği belirtiliyor.

Aday olur mu bilinmez ama, özellikle bazı muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarından aldığımız bilgiler öyle gösteriyor ki, Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, sürekli halkın içinde oluşu ve gayretli çalışmalarıyla kısa zamanda Sarıyerlilerin gönlünü kazanmış durumda.

Bu haber toplam 1580 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum