Sarıyer’e yeni yıl hediyesi!

Sarıyer’e yeni yıl hediyesi!
Sarıyerlilerin merakla beklediği hastanenin temeli 2013’yılının ilk ayında atılacak.

Şuanda hafriyat çalışmaları devam eden Çayırbaşı’ndaki eski Tekel Kibrit Fabrikası’nın bulunduğu bölgede yapılacak 450 yataklı devlet hastanesinin temelinin yeni yılın ilk ayında atılması hedefleniyor. Tüm hazırlıklar bu yönde yürütülüyor.  AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı da 2013’ün ilk ayında Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ında katılacağı büyük bir törene hazırlık yapıyor.Türkiye’nin en lüks hastanesi olacak!
TOKİ tarafından yapılacak olan 450 yatak kapasiteli hastanenin Türkiye’nin en lüks devlet hastanesi olacağı belirtiliyor. Projeye göre; 24 tanesi çift, 9 tanesi tek, 3 tanesi de suit olmak üzere, her katta yaklaşık 36 metrekare genişliğinde 36 oda olacak. Yine 14 tane ameliyathane, 44 adet yoğun bakım ünitesi, doğumhaneler, yeni doğan bebek üniteleri ve 350 araçlık kapalı otopark olacak. İki blok halinde yapılacak hastane 54 dönüm arazi içerisinde 15 dönümlük alanında inşa edilecek. Geri kalan kısım yeşil alan ve otoparklardan oluşacak.

Hastanenin içinde yürüyen merdivenler olacak
Her türlü detay düşünülerek hazırlanan projeyi Acıbadem grubu çizdi. Her odada banyo var. Poliklinik katlarının tamamına yürüyen merdiven sistemleri yerleştirilecek. Yaklaşık 20’ye yakın asansör var, onun yanında da 10 tane 6 kata çalışan yürüyen merdivenler olacak.Özdemir; “Sarıyer’e yakışan bir hastane olacak”
AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir Sarıyer Manşet’e yaptığı açıklamada, “Sarıyer’e verdiğimiz sözleri tutmaya ve ilçenin çıtasını daha yukarı çıkartmaya devam ediyoruz. Hastanemiz Türkiye’nin en lüks hastanelerinden biri olacak. Sarıyer’in sağlık alanındaki sorununu da bu güzel projeyle çözülmüş olacak. Sarıyer’e yakışan bir hastane olacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. 

Bu haber toplam 10417 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
6 Yorum