Sarıyer’e Şişli modeli

Sarıyer’e Şişli modeli
DSP Sarıyer seçim irtibat bürosunun açılışına katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “Cengiz Alp, Şişli modelini Sarıyer’de uygulayacak” dedi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, DSP Sarıyer Belediye Başkan adayı Doktor Cengiz Alp’e destek vermek için DSP Sarıyer seçim irtibat bürosunun açılışına katıldı. Seçim bürosunun önünü dolduran kalabalık nedeniyle yol trafiğe kapatıldı. Sarıgül ve Alp seçim otobüsünün üzeriden Sarıyerlilere seslendiler. Dr. Cengiz Alp “oylarımızı bölmeyelim hep birlikte Sarıyer’in adayına oy verelim” derken, Sarıgül ise “Cengiz Alp,  Şişli modelini Sarıyer’de uygulayacak” dedi.

“Sarıyer’de büyük rant hesapları var”
DSP Sarıyer seçim irtibat bürosunun önünde toplanan yüzlerce kişiye seslenen Dr. Cengiz Alp, Sarıyer’de seçimlerin saygı ve sevgi çerçevesinde geçmesini dilediğini söyleyerek, “Sarıyer İstanbul’un incisi olmakla beraber aynı zamanda da büyük şirketlerin gözünü diktiği bir yer. Sarıyer’de büyük rant hesapları var. Buna dikkat etmeliyiz” dedi.

“Sarıyer’i marka yapmaya geliyoruz”
Sarıyer’in 20 yıldır karanlıkta olduğunu ve genel merkezlerin belirlediği adayların Sarıyer’in sorunlarına çözüm getiremeyeceğini söyleyen Cengiz Alp,  “30 Mart’ta Sarıyer’i genel merkezlerin belirlediği aday değil Sarıyer’in adayı kazansın. Sarıyer’i bilmeyen adayları göreve getirmeyelim. Onlar Sarıyer’in sorunlarını bilmez. Tapu sorununu birlikte çözeceğiz. Sarıyer eski Sarıyer değil. Balığımızla, böreğimizle, muhallebimizle Sarıyer’i marka yapmaya geliyoruz” dedi.

“Oylarımızı bölmeyelim”
Konuşmasında Mustafa Sarıgül’ün Şişli’de % 70 almasının önemli bir başarı olduğuna değinen Cengiz Alp,  “Türkiye’nin en büyük partisi % 45 oy alırken, Mustafa Sarıgül Şişli’de % 70 oy almıştır. Bunun tek nedeni var oda; kıblesinde insan var. Bizimde kıblemiz insan olacak.  Sarıyer’de rakiplerimiz hala meclis üyeliği sırası kavgası yapıyor. İlk defa böyle bir fırsat geldi. Oylarımızı bölmeyelim, birlik olarak Sarıyer’i alalım” dedi.

“Cengiz Alp Sarıyer’de Şişli modelini uygulayacak”
Konuşmama başlarken bütün siyasi partilere ve adayla başarılar dileyen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Cengiz Alp’in Sarıyer’de Şişli modelini uygulayacağını belirterek, “Cengiz Alp Sarıyer’in evladıdır.  Şişli’de nasıl tüm inançlara saygılı bir yönetim modeli oluşturduysak ve cami, cem evi, sinagog, kilise farkı gözetmeden herkese hizmet verdiysek, Cengiz Alp de Sarıyer’de aynısını yapacaktır. Gerçek laiklik budur” dedi.

CHP’nin açılımlarına gönderme yaptı
Birilerinin seçimlere 3-5 gün kala çeşitli açılımlardan bahsederek, kapalı vatandaşlarımıza rozet taktığını, mahallelerde kuran kursları açacaklarını söyleyerek inançlarımızla alay ettiğini söyleyen Sarıgül, “Biz açık-kapalı ayrımı yapmadan evlerinizde dert değil, et kaynasın istiyoruz. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ diyen dinin mensupları olarak herkese eşit hizmet götüreceğiz. Cengiz Alp Sarıyer’i kazanacak ve kardeşi kardeşe kırdırmadan, kibirlenme, böbürlenme yapmadan hizmet verecek. Biz gücümüzü koltuktan değil, halktan alıyoruz. Sarıyer’de Cengiz Alp kazansın. İzin verin; Sarıyer de Şişli gibi yönetilsin” dedi.

Bu haber toplam 1349 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT