'Sarıyer’e kazandırılan bir eser yok'

'Sarıyer’e kazandırılan bir eser yok'
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Sarıyer Belediyesi’nin bir yılını değerlendirdi.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ile Meclis Üyesi Cemil Özbalta düzenledikleri basın toplantısında Sarıyer Belediyesi’nin bir yılını değerlendirdiler. Şükrü Genç yönetimini sert bir şekilde eleştiren Özdemir, “Bir yıldan beri belediye tarafından Sarıyer’e kazandırılan bir eser yok. Sadece rutin hizmetler yerine getiriliyor. CHP’li Sarıyer Belediyesi Yusuf Tülün döneminin sadece kötü bir taklididir. Halktan yoğun tepkiler var” dedi.

Emirgan Korusu’ndaki Sarı Köşk’te düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına,  önce AK Parti iktidarının gerçekleştirdiği hizmetleri anlatarak “Türkiye’nin nerden nereye geldiğini çok iyi görüyoruz” diyen Özdemir, daha sonra konuyu Sarıyer’e getirdi. Sarıyer Belediyesi’nin bir yılını değerlendiren Özdemir, bir de AK Parti’nin ilçede gerçekleştirdiği çalışmaları anlattı.  

“Sarıyer’e kazandırılan bir eser yok”
Şükrü Genç’i ve belediye çalışmalarını eleştiren Özdemir şöyle konuştu: “Sarıyer Belediyesi rutin sadece rutin çalışmaları yerine getiriyor. Bu rutin hizmetlerde bile aksaklıklar var. Bir yıldan beri belediye tarafından Sarıyer’e kazandırılan bir eser yok. Çünkü çıkış noktasında yanlış yaptılar. Söyledikleri sözün arkasında durmadılar. Eleştirdikleri işleri kendileri yaptılar. İnsan söylediği sözün arkasında durur. Aksi takdirde bunu kimseye anlatamaz, kendinizi savunamazsınız.”

“Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu”
“Bizim zamanımızda belediyenin araç kiralama işini eleştirdiler, aynı sayıdaki aracı, aynı müteahhitten kiraladılar. Makam aracı olayını eleştirdiler, ama Başkan önce kendi aracını kullanıp hava attı, sonra son model makam aracı kiraladı. Bizden çok erzak yardımı yapıp, Ramazan çadırı kurdular. Yusuf Tülün’ün her tarafa pankart ve poster astırdığını söylediler, şimdi Sarıyer pankart ve poster çöplüğüne döndü. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Önceden yapılanlar yanlışsa ve siz eleştirdiyseniz neden aynısını yapıyorsunuz? Bunlar kötü bir taklitçilikten başka bir şey değil. Eksra bir hizmet üretemediler, orijinal bir şeyleri yok.”

Eşeği boyayıp vatandaşa yeni diye satıyorlar
‘Kültür merkezini ve spor alanlarını vatandaşın hizmetine açmak yerine kiraya veriyorlar. Belediye meclis toplantısı ise koridorda yapılıyor. Kursiyerlerin faydalanacağı, konferansların yapılacağı, bahçesinde kır düğünlerinin yapılacağı bir eseri kiraya veriyorlar.  Eskiden hazırlanan ve yapımı yarım kalmış projeleri tamamlayıp, yeni diye gösteriyorlar. SADEM’in adını değiştirip, ‘Yaşam Evi’ diye açılış yaptılar. Yani eşeği boyayıp vatandaşa yeni diye yutturuyorlar.”
Tapu sözlerini tutmadılar

CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin 3 ayda tapu sözlerini tutamadığını vurgulayan Özdemir; “ iBB’yi alamadık diyerek geçiştiriyorlar. CHP’li belediye sadece cadde ve sokak isimlerini değiştiriyor. Muhtarlar ayaklanmış durumda. Meclisten karar çıktı ancak muhtarlarımıza destek verilmedi. Belediyenin rutin işlerinden olan temizliği yaptıkları için vatandaşın ağzından teşekkür pankartları asıyorlar. Seçim çalışmaları çerçevesinde seçmenleri ziyaret ediyoruz. Halk belediyenin çalışmalarından memnun değil.  Halktan yoğun tepkiler var.” dedi.

Derbent’teki yıkım için kimden cesaret alınıyor?
Konuşmasında Derbent Mahallesi’ndeki yıkım konusuna da değinen Hüseyin Özdemir,”Cuma günü Derbent’e tahliye için tebligatlar gönderildi. Kooperatif ile Cemre İnşaat firmasının bu mahallede yıkım girişiminde bulunmak için kimden cesaret alıyor. Bizim dönemimizde böyle bir girişimde bulunamadılar. Sarıyer Belediye Başkanı bu yıkım olayına müdahil olacak mı, yoksa el altından destekleyecek mi, göreceğiz” dedi.

Vakıf arazileri için çalışmalar devam ediyor
Vakıf arazilerinin tapularıyla ilgili de bilgi veren Özdemir, “Vakıf arazileriyle ilgili çalışmalar devam ediyor. AK Parti’li Beyoğlu, Eyüp ve Beykoz ilgili belediye konusunda talepte bulunuyorlar. Burada ilgili belediye konusunda ilçe belediyeleri de değerlendirilse. Sarıyer Belediyesi tapuları dağıtsa bile halk bunun bizim gayretlerimizle olduğunu biliyor. Burada önemli bir şey var.  Ecri misil ödemelerinin arsa bedelinden sayılması için çalışmalar var. Ayrıca Ferahevler’de satılacak arsaların metrekaresinin 350 lira ile bin lira arasında kıymetlendirildi. Bunun da hak sahiplerine büyük yararı olacak.” dedi.

AK Parti’nin Sarıyer’deki çalışmaları
AK Parti’nin Sarıyer’de gerçekleştirdiği hizmetler hakkında da bilgi veren Özdemir, “Kaymakamlık binası haziranda açılıyor. Metro 2011’de Hacıosman’a geliyor. Ayrıca İBB Başkanımız Kadir Topbaş’ın metroyu Çayırbaşı’na indirmek gibi bir düşüncesi var. Tünel çalışmaları devam ediyor” dedi.
 
Hastane projesini TOKİ yapacak
Çayırbaşı’ndaki hastane projesinin tünel çalışmalarından dolayı yapılmadığını ancak önümüzdeki süreçte yapılacağını söyleyen Özdemir, “Tünel tam olarak projenin yapıldığı bu araziye denk geldi. Bu nedenle ona uygun bir proje yapıldı. Projeyi de TOKİ yapacak.  Ertelenen bir şey yok en yakın zamanda temeli atılacak” dedi.

MHP ile CHP ortak hareket ediyor gibi
MHP grubunun muhalefet görevini yapmadığını belirten Özdemir, “MHP’li meclis üyeleri de bir yıldan beri muhalefet olduklarını gösteremediler. MHP, TBMM’de neyse Sarıyer Belediye Meclisi’nde de o. MHP ile CHP ortak hareket ediyor gibi duruyor. AK Parti olarak biz ise şu ana kadar hiç muhalefete düşmediğimiz için arkadaşlarımız geçen süre içinde bu konuda biraz acemi ve dağınık kaldı ama o süreç doldu. Bundan sonra daha aktif muhalefet göstereceğiz” dedi.

İstifaların nedeni imar rantı olabilir
Özdemir, Sarıyer Belediyesi’nde peş peşe yaşanan istifalarla ilgili olarakta, “Sarıyer imar rantı çok olan bir bölge. İstifaların nedeni bu olabilir. Zekeriyaköy tarafında birçok büyük proje var, istifalar onunla ilgili bir rant olayından da kaynaklanıyor olabilir” dedi.

3. köprü Sarıyer’in yararına olacak
3. köprü ile ilgili soruları da cevaplayan Özdemir, “3. Boğaz köprüsünün Sarıyer’in yararına olacak bir şeydir. Önemli bir hizmettir. İkinci boğaz köprüsü için ne söylendiyse şimdi de aynı şeyler tekrarlanıyor. Çevre kıyımı olmayacak. Sit alanından çıkmadığı sürece burada imar rantı da olmayacak. Sarıyer’i bu konuda olumsuz etkilemeyecek” dedi.

AK Parti’nin yaklaşık üç saat süren basın toplantısına Teşkilatlanmadan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Yayla ile bazı AK Partili yöneticiler de katıldı. Toplantı sonrası Emirgan Korusu'nda 1 Mayıs anısına grup fotoğrafı çekildi.

toplufotosari_981179091.jpg

Bu haber toplam 1439 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT