Sarıyer'e bir BİGEV daha...

Sarıyer'e bir BİGEV daha...
İstinye BİGEV Şubesi, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından açıldı.

7-15 yaş arası öğrencilere ücretsiz Türkçe, Matematik, İngilizce,  Müzik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi ve Bilgisayar derslerinden etüt desteği almalarını sağlayacak İstinye BİGEV Şubesi, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından açıldı.

Törende konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bu kadar pırıl pırıl insanın bir arada olmasının kendisini çok heyecanlandırdığını, bu güzel çocukların heyecanını paylaştığını söyleyerek,  “Bize yol gösterecek olan bu çocuklar. Yalnız binadan ibaret olmayan bu kurumlarda çocuklarımız, bilgiye nasıl ulaşacaklarını, zamanlarını planlamayı öğreniyor. BİGEV’ler, bir önceki belediye yönetimi tarafından kuruldu. İyi ki de kuruldu. Biz insana yatırım yapıyoruz. Bu güzel oluşumu, daha ileriye götürmek istiyoruz ve götüreceğiz. Bilişim ve Gençlik Evleri meyvalarını verecektir. Bu çocuklar yarınlarımızda temellerinde BİGEV’in de katkısının olduğu başarılı gençler olarak karşımıza çıkacaktır.” dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı ve ekibinin 28 Ocak Perşembe günü İstinye Mahallesi ziyareti sırasında yapılan açılış töreninde, BİGEV’li öğrencilerden Efecan Akçay konuşmasında, bir aydır İstinye BİGEV’de eğitim aldığını belirterek,”Ben ilkönce derslerime yardımcı olması için geldim. Ama burada istediğimden daha fazlasını ve hiçbir ücret ödemeden aldım. Şimdi daha büyük bir zevk ve heyecanla buraya geliyorum.“  diyerek bizlerle aynı ortamı paylaştığı için Başkan Şükrü Genç’e teşekkür etti. Sarıyer Belediyesi Halk Oyunları Ekipleri’nin yaptığı gösterinin ardından öğrencilerden bazıları şiirler okudu, bazıları mini bir resital vererek maharetlerini sergiledi.

İstinye BİGEV’in açılışı öğrenciler kadar velileri de memnun etti. Öğrenci velilerinden Güler Sönmez kısa bir konuşma yaparak, Sarıyer Belediyesine teşekkür etti. Güler Sönmez, “BİGEV sayesinde çocuklarımız, boş zamanlarını daha verimli değerlendirerek, bir çok sosyal beceri kazanma imkanına kavuştular. Çocuklarımızın burada aldıkları eğitimle özgüvenleri artıyor. Tüm faaliyetlerin ücretsiz karşılandığı BİGEV’lerin sayısının artırılarak, bütün Sarıyerli çocukların bu olanaklardan yararlanmasını rica ediyorum”

İstinye Dereiçi Sokak Şükran Ülgezen Lisesi karşısında hizmete açılan BİGEV’de ilk etapta 7/15 yaş aralığında 2.800 kayıtlı öğrenci eğitim görüyor. Uzman hocaların eşliğinde Türkçe, Matematik, Müzik, İngilizce, Bilgisayar, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve Satranç, dersleri alacak öğrenciler okul çıkışında Etüt yapma imkanı da bulacak.

Bu haber toplam 6416 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT