Sarıyer’den Yaşar Kemal’e onur ödülü

Sarıyer’den Yaşar Kemal’e onur ödülü
Sarıyer Belediyesi “Edebiyat Günleri” kapsamındaki ilk “Beyaz Martı Onur Ödülü”nü Edebiyat Dünyasını dev çınarı Yaşar Kemal’e veriyor.
Sarıyer Belediyesi’nin her yıl düzenlediği “Edebiyat Günleri”nin 3.sü 25 Eylül’de Sarıyer Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle başlıyor. Sarıyer Belediyesi’nin bu yılki etkinliklerinde ağırlayacağı konuklar arasında edebiyat ve medya dünyasının ünlü isim ve usta kalemleri de var. Bu yıl ilk kez verilecek olan “Beyaz Martı Onur Ödülü” ise usta kalem edebiyat dünyasının dev çınarı Yaşar Kemal’e gidiyor. Etkinlik alanı bu 4 gün boyunca imza günleri, söyleşiler, şiir teknesi ve konserlerle renklenecek.
 “Sarıyer Edebiyat Günleri” bu yıl, Yaşar KEMAL, Can DÜNDAR, Ece TEMELKURAN, Enver AYSEVER, Ayşe KULİN, Buket UZUNER, Işıl ÖZGENTÜRK, Küçük İSKENDER, Hıfzı TOPUZ, Atilla DORSAY, İsmail KÜÇÜKKAYA, Irmak ZİLELİ, Arif KESKİNER, Şükran SONER, Erdal ATABEK, Kahraman TAZEOĞLU, Yalvaç URAL, Haydar ERGÜLEN, Nurduran DUMAN ve Tuncay ÖZKAN gibi isimleri okur ve sevenleriyle buluşturacak.
 

YAŞAR KEMAL’E ONUR ÖDÜLÜ

Üçüncüsü düzenlenen “Edebiyat Günleri” içerisinde bu yıl bir ilki başlatan Sarıyer Belediyesi her yıl bir yazara “Beyaz Martı Onur Ödülü” verecek. 2014 yılı ödülü Türk Edebiyatı’nın çınarı Yaşar Kemal’e takdim edilecek.
 

BOĞAZDA ŞİİR TEKNESİ

Edebiyat Günleri çerçevesinde her gün boğazda şiir keyfi yaşanacak. Etkinlik boyunca her gün şiir teknesi kaldırılarak şiirler boğaza karşı okunacak. İlk gün konuğu şair Küçük İSKENDER olacak. Diğer günlerde ise Şeref Bilsel, Haydar Ergülen -  Nurduran Duman ve Sarıyerli şairler eşliğinde şiir yolculuğu yapılacak.

Bu haber toplam 5222 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT