Sarıyer'deki cinayetin perde arkası

Sarıyer'deki cinayetin perde arkası
Sarıyer'de trafik ışıkları nedeniyle yavaşladığı sırada lüks otomobilin içinde kurşun yağmuruna tutularak öldürülen gayrimenkul şirketi sahibi Ali Ekber Akgün cinayetiyle ilgili soruşturma sürüyor.
Polis, Ali Ekber Akgün’ün polise herhangi bir tehditle ilgili başvuru yapmadığını tespit ederken, öldürülen işadamının yakınlarının da cinayetle ilgili bir bilgilerinin olmadığını söylediği öğrenildi. Öte yandan, Ali Ekber Akgün’ün Hollanda’da yaşadığı dönemde uyuşturucu ticareti yaptığı, cinayet işleyip hapis yattığı iddialarının da soruşturulduğu belirtildi. Cinayetin bu olaylarla bir ilgisinin bulunup bulunmadığı araştırılacak.
 
Sarıyer'de lüks aracıyla trafik ışıklarında yavaşlayan Ali Ekber Akgün, arkadan gelen araçtan inen 2 kişi tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Otomobil sürücüsü Akgün kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken saldırganlar geldikleri araçla kayıplara karıştı.
Olay, Sarıyer İstinye Bayırında trafik ışıklarında dün saat 13.00 sıralarında meydana geldi.
İddialara göre, 40 yaşındaki Ali Ekber Akgün, 34 SEN 22 plakalı lüks aracı ile İstinye Bayırından aşağıya doğru inerken kırmızı ışık nedeniyle yavaşladı. Bu sırada arkasından gelen araçtan inen iki kişi, Akgün'ün aracına doğru ateş etmeye başladı. Açılan ateş nedeniyle aracının hakimiyetini kaybeden Akgün kaldırıma çıktı. Sürücü Akgün'ün vücuduna çok sayıda kurşun isabet etti. Saldırganlar ise geldikleri araç ile kaçtı. Vatandaşların ihbarıyla olay yerine ambulans ve polis ekibi sevke dildi. Yaralı sürücü Ali Ekber Akgün ambulans ile İstinye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak Akgün Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
 
GÖRGÜ TANIĞI KONUŞTU
Görgü tanığı Fatih Yüksel “Biz berberde oturuyorduk. O sırada peş peşe silah sesi duyduk. Kaza yapmış aracı gördük. İçinde yaralı birinin olduğu nu görünce arkadaşlarla camı kırdık. Sürücünün yaşayıp yaşamadığına baktık. Ambulansı bekledik. Ancak ambulans geç geldi" dedi.
 
TEHDİT İHBARI YOK
Polis, Ali Ekber Akgün’ün polise herhangi bir tehditle ilgili başvuru yapmadığını tespit ederken, öldürülen işadamının yakınlarının da cinayetle ilgili bir bilgilerinin olmadığını söylediği öğrenildi. Akgün’ün, olay sırasında Kireçburnu Mahallesi, Haydar Aliyev Caddesi üzerinde bulunan işyerine gittiği öğrenildi.
 
CİNAYET, HOLLANDA İLE BAĞLANTILI MI?
Öte yandan, uzun süre Hollanda’da yaşadığı öğrenilen Ali Ekber Akgün’ün uyuşturucu ticareti yaptığı ve bir cinayet suçlamasıyla cezaevinde yattığı yönündeki bilgilerin de değerlendirildiği belirtildi. Cinayetin bu olaylarla bir ilgisinin olup olmadığı soruşturma sonucu ortaya çıkacak.
 
AİLE BİR ŞEY BİLMEDİĞİNİ SÖYLEDİ
Bu arada, olayı soruşturan polis ekiplerinin ulaştığı Ali Ekber Akgün’ün yakınlarının, cinayetle ilgili bir bilgilerinin olmadığını söyledikleri öğrenildi. 
 
ARAÇ ÇALINTI ÇIKTI, PLAKASI DEĞİŞTİRİLMİŞ
Bölgedeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen ekipler, Akgün'ün  otomobiline araçla yaklaşan 2 şüpheliden birinin inerek silahlı saldırıyı  gerçekleştirdiğini ve sonrasında aynı araca binerek kaçtıklarını belirledi. 
 
Şüphelilerin kaçış yönündeki MOBESE görüntülerini inceleyen ekipler,  saldırıda kullanılan ve çalıntı olduğu öğrenilen aracı olay yerinin yakınlarında  terk edilmiş halde buldu. Çalıntı aracın plakası da sahtesiyle değiştirilmiş. 
 
Polis, yaptığı çalışmalar neticesinde iki saldırganın eşkallerini  belirledi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

Bu haber toplam 7875 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT