Sarıyer'de Volkan Konak fırtınası

Sarıyer'de Volkan Konak fırtınası
Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan Etkinlikleri, Volkan Konak konseriyle beraber büyük bir coşkuyla başladı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Ramazan ayında gösterdiğimiz bu sevgi, şefkat, dayanışma ve yardımlaşma duygusunu her zaman içimizde yaşatmalı ve devamlı hale getirmeliyiz” dedi.

Sarıyer’in İstinye semtindeki eski Tersane Alanı’nın yanındaki meydanda düzenlenen Ramazan Etkinlikleri, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İstanbul CHP İl Başkan Yardımcısı Uğur Gürsoy, Sarıyer CHP İlçe Başkanı Halim Serdar Sarıoğlu, Sarıyer Belediye Meclis üyeleri,  CHP İlçe Yönetimi, muhtarlar ve 15’bini aşkın Sarıyerli’nin katılımıyla başladı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Ramazan’ın ilk gününde belediyenin Sarıyer Merkez’de kurduğu İftar Çadırı’nda vatandaşlarla birlikte katıldığı iftar yemeğinde, ilçedeki yoksul ve muhtaç sürekli olarak yemek yardımında bulunacak bir aşevine ihtiyaç olduğunu söyledi ve belediyenin bu amaçla çalışma başlatacağını açıkladı.

İftar yemeğinin ardından İstinye’deki eski tersanenin yanındaki alanda düzenlenen etkinliklere katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, açılış konuşmasında, “Ramazan’ın ilk gününde bu meydandaki etkinliklere gösterdiğiniz ilgi ve coşku bizim doğru bir yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Sarıyer’de değişim başlamıştır. Ramazan ayının hepinize sağlık, mutluluk ve barış getirmesini diliyorum” dedi.

ramazanetkinlik_115303824.jpg

Başkan Genç, Ramazan’ın, birbirimize gösterdiğimiz saygı ve sevginin, yardımlaşma ve dayanışma duygusunun her zamankinden daha fazla öne çıktığı kutsal bir ay olduğuna dikkat çektiği konuşmasında, şu görüşleri dile getirdi:

“Ramazan’da yardım ve dayanışma duygusuyla, şefkat ve sevgiyle tüm yaşlılarımızı, yoksullarımızı, muhtaçlarımızı, engellilerimizi, dostlarımızı her zamankinden daha çok hatırlamalıyız.  Bu duygular sadece kişiler, vatandaşlar için değil, kurum ve kuruluşlar için de geçerlidir. Yani kurum ve kuruluşlar da muhtaç ve yoksul vatandaşlarımızı hatırlamalı, onlara elini uzatmalı. Aslında bu anlayış sadece Ramazan ayıyla sınırlı kalmamalı. Tüm bir yıl boyunca yoksulluğu ortadan kaldırmaya yönelik organizasyonlar oluşturuluncaya kadar, kurumsallaşıncaya kadar devam etmeli. Sarıyer Belediyesi olarak, bizim yapmaya çalıştığımız şey esas olarak budur: Yoksul ve muhtaç hemşerilerimizin yanında olmak. Onların sorunlarına, dertlerine olanaklarımız ölçüsünde köklü çözüm getirmek en önemli hedefimiz. Biz mutlu ve müreffeh bir Sarıyer için çalışıyoruz.”

Gecede Sarıyer Belediyesi’nin 29 Mart’tan bu yanan yaptığı faaliyetleri anlatan barkovizyon gösterisi, Fasl-ı Şah fasıl grubu ile Mehter Takımı’nın ardından sanatçı Volkan Konak sahne aldı. Geceyarısına kadar süren konsere büyük ilgi gösteren Sarıyerliler Volkan Konak’ın türküleriyle coştu. Bazı televizyon kanallarının bir bölümünü canlı yayımladığı gecede, Sanatçı Volkan Konak, “Geçen yıl da katılmıştım ama bu kalabalık yoktu. Bugüne kadar nerelerdeydiniz” diye konuştu.

Her gün 2500 kişiye iftar yemeği
Ramazan ayı süresince, Sarıyer Merkez, Ferahevler, İstinye ve Fatih Sultan Mehmet mahallelerinde kurulacak çadırlarda, günde 2 bin 500 kişiye iftar yemeği verilecek, ihtiyaç sahibi 5 bin kişiye de erzak kolisi dağıtımı yapılacak. Şenliklerde ise, tiyatrolar, dinletiler, fasıl grupları, mehter takımı, palyaço, Çiftetelli ekibi, Hacivat-Karagöz, halk oyunları, kukla, sihirbaz, ateşbaz gösterileri ile yarışmalar ve Ramazan sohbetleri yer alacak. Ayrıca Türk sinemasının son dönem filmlerinden Beyaz Melek, Devrim Arabaları, Gelibolu, Girdap, Takva, Eve Giden Yol, Güneşi Gördüm ve Deli Deli Olma filmlerinin gösterimi yapılacak.  Şenlikte farklı günlerde sahne alacak sanatçılar ise şöyle: Emre Altuğ, Songül Karlı, Ali Güven, Ruşen Aydeniz, Engin Bay, Yağız, Paşa Sönmez, Bahadır Aydoğan ve Gökmen Kargın. Şenlikte dünyaca ünlü sanatçımız Selim Sesler de sahne alacak.

Bu haber toplam 1429 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT