Sarıyer’de sünnet şöleni

Sarıyer’de sünnet şöleni
"Toplu Sünnet Şöleni” Çayırbaşı stadında çok sayıda Sarıyerlinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği “Toplu Sünnet Şöleni” Çayırbaşı stadında çok sayıda Sarıyerlinin katılımı ile gerçekleştirildi. Gecede sanatçı Onur Akın muhteşem bir konser verdi.

Sarıyer Belediyesi tarafından sünnet olacak toplam 550 çocukla birlikte stadı dolduran davetliler sanatçı Onur Akın’ın muhteşem konseriyle gecenin tadını çıkarttı. Sunuculuğunu tiyatro sanatçısı Gaffur Uzuner’in yaptığı şölende, halk oyunları, palyaçolar ve illüzyon gösterileri yapılırken yerel sanatçı Ruşen Aydeniz de sahne aldı.


Stadı dolduran Sarıyerlilere konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Yerel yönetim olarak hedefimiz yapacağımız işlerin en geniş halk kesimlerini kucaklaması. Toplu sünnet de bunlardan biri. Bu etkinlikle çocuklarımıza hijyenik koşullarda sünnet olanağı sağladık. Ailelerimizi ve çocuklarımızın bu yükten kurtulmalarına küçük bir katkı sunduk. Bundan mutluluk duyuyorum. Bir erkek çocuğun hayatında üç önemli şey vardır. Birincisi sünnet, ikincisi askerlik, üçüncüsü de evlilik. Çocuklarımız bu birinci aşamayı başarıyla atlattı, diğer aşamaları da başarıyla atlatacaklarına eminim” dedi.

Bu haber toplam 1729 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT