Sarıyer'de spor masaya yatırıldı

Sarıyer'de spor masaya yatırıldı
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediyesi Spor Başkanı Ali Ergenç ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Sarıyer Belediye Spor’un bir yıllık faaliyetlerini değerlendirdi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediyesi Spor Başkanı Ali Ergenç ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Sarıyer Belediye Spor’un bir yıllık faaliyetlerini değerlendirdi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile Sarıyer Belediyesi Spor Başkanı Ali Ergenç,  Kireçburnu Vilayetler Evi’ndeki kahvaltılı basın toplantısında, Sarıyer Belediye Spor Kulübü’nün bir yıllık değerlendirmesini yaparak,  ilçedeki amatör spor kulüplerine verilen destek hakkında bilgi verdiler.  Şükrü Genç,   amatör spora gerekli desteğin verilmesi konusunda spor basınının yerel yönetimler üzerinde baskı kurması gerektiğini vurgulayarak, Belediyenin temel amacının çağımızın hastalığı olan teknoloji bağımlılığından çocukları ve gençleri spor yoluyla korumak olduğunu belirtti. Başkan Genç,  “Yaptığımız bütün çalışmalarda spekülatif başarılar elde etmekten ziyade, ilçe genelinde her yaştan insanın spor yapabileceği koşuları yaratmayı temel anlayış olarak benimsedik. Kalıcı ve devamlılığı olan bir tavır içerisinde hareket ediyoruz. Bu sürece herkesin katılması gerekiyor ” dedi.

Ali Ergenç, Belediye Spor’un bir yılını anlattı
Şükrü Genç’in  Spordan Sorumlu  Danışmanı ve Sarıyer Belediye Spor Kulübü Başkanı Ali Ergenç, basın mensuplarına bir yıl boyunca elde edilen sportif başarılar ve Sarıyer’de belediye ve amatör spor kulüpler bazında verilen destek ve hizmetler hakkında bilgi verdi.

Amatör spora sağlık sigortası desteği
Sarıyer Belediye Spor Kulübü Başkanı Ali Ergenç Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, bütün amatör spor kulüplerindeki sporcuları sağlık sigortası kapsamına aldıklarını belirterek, bu uygulamanın hayata geçmesiyle ilçemizdeki 18 sporcunun ciddi düzeydeki sağlık ve sakatlanma sorununu 50 bin lirayı bulan masraflarının, 24 bin liraya giderildiğini ifade etti.

Kulüplere maddi yardım ve araç desteği
Ergenç, imkanlarının el verdiği ölçüde, amatör spor kulüplerine ayrıca maddi yardım ve maçlara gidiş gelişlerde araç desteği verdiklerinin de altını çizdi.

Belediye spor amatör kulüplerin mutfağı olacak
Önceki dönemde yüksek rakamlar harcanarak başarılı olan süper amatör futbol takımını diğer kulüplerle haksız rekabeti önlemek için kapattıklarını da hatırlatan Ali Ergenç, voleybol, basketbol, hentbol gibi branşlarda altyapıya ağırlık verdiklerini ve Sarıyer Belediye Spor’un diğer bütün amatör kulüpler için sporcu yetiştiren bir mutfak olarak çalışmaya başladığını vurguladı.

Voleybolda büyük başarı
Bayan voleybol takımının namağlup olarak üçüncü lige çıkarak önemli bir başarı yakaladığını da belirten Ergenç, bu başarının diğer branşlarda da artarak devam edeceğini söyledi.

Yaz Spor Okulları
Ali Ergenç, son olarak belediyenin açmış olduğu yaz spor okullarında, profesyonel eğitmenler nezaretinde birçok branşta faaliyet gösterildiğini ve çocukların ilgisinden memnun olduklarını belirtti.

Toplantıya katılan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Namık Şişman ise ilçemizdeki sportif müsabakalarda ve faaliyetlerde Sarıyer Belediyesi ile karşılıklı işbirliği içinde olduklarını ifade ederek, Sarıyer’de spora katkı sunmak adına ilçe spor müdürlüğü olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını belirtti.

Bu haber toplam 1768 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum