Sarıyer’de Şişli modeli tutmadı

Sarıyer’de Şişli modeli tutmadı
DSP adayı Cengiz Alp 29 Mart seçimlerinden hüsranla ayrılanlar arasında yer aldı.

ÖMER CANIBEYAZ / SEÇİM ANALİZ
CHP’den adaylığı konusunda ismi ne kadar telaffuz edilse de Sarıyer’in sevilen doktoru Cengiz Alp, DSP’den adaylığını ilan ederek; Sarıyer’de AK Parti ve CHP arasında ikili bir yarış halinde geçeceği tahmin edilen seçim serüvenine dahil oldu.

ÇOK ÇALIŞTI AMA BAŞARAMADI
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün CHP’den DSP’ye geçmesiyle birlikte parti içerisinde yaşanan hareketliliğin bilhassa İstanbul’da Şişli dışında diğer ilçe belediyelerinde de etkili rol oynayacağını düşünenler 29 Mart gecesi hayal kırıklığına uğradı.

Sarıgül’ün de seçim kampanyası boyunca 3 kez Sarıyer’e gelerek Cengiz Alp’e olan güvenini defalarca söylemesine rağmen Alp, seçimde çıtayı aşamayarak değil belediye başkanlığı Sarıyer Belediyesi’ne de hiçbir meclis üyesi kazandıramadı.

Tüm mahallelerde kurulan ve sürekli aktif halde çalışan seçim irtibat büroları bir yana dursun, esnaf gezileri, bangır bangır seçim şarkıları çalarak dolaşan seçim otobüsleri, Şişli modelinin Sarıyer’de uygulanacağı yönünde verilen vaatlerle sıkı bir çalışmayla sürdürülen seçim çalışmaları Sarıyerlileri tatmin etmedi.

ŞÜKRÜ GENÇ’E ÇEKİL DEMİŞTİ
MHP’den aday olarak AK Parti’nin Sarıyer’de seçim kaybetmesinde büyük rol oynayan 1999-2004 dönemi Sarıyer Belediye Başkanı Sedat Özsoy’un CHP ile isminin sıkça anıldığı dönemde 30 yıldır üyesi bulunduğu CHP’den sert bir dilekçeyle istifa eden Cengiz Alp, CHP’den adaylığı açıklanan Şükrü Genç için verdiği bir röportajda adaylıktan çekilmesini istemişti.

Alp’in yanında DSP için varıyla yoğuyla çalışan SHP ilçe Başkanı Ali Sönmez ise, Cengiz Alp’in en büyük destekçilerindendi.

‘Pertilerin, ideolojilerin değil Sarıyer’in ortak adayı’, ‘Sarıyer’e Sarıyerli Başkan’ sloganlarıyla seçime katılan Dr. Cengiz Alp, 146.287 Sarıyerlinin oy kullandığı 29 Mart seçimlerinde 8509 oy aldı.

DİĞER PARTİLERLE İLGİLİ ANALİZLERİMİZ DE GELECEK..

Bu haber toplam 1215 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT