Sarıyer'de silahlı soygun

Sarıyer'de silahlı soygun
Sarıyer'de kar maskeli 2 şahıs silahlı soygun gerçekleştirdikleri kuyumcudan aldıkları yarım kilogram altınla kayıplara karıştı.

 

Olayın ardından polis geniş çaplı soruşturma başlattı.

Alınan bilgiye göre, 2 silahlı soyguncu saat 13.30 sıralarında Sarıyer Hisarüstü Nispetiye Caddesi 71 numarada bulanan Lider Kuyumculuk'a geldi. Soygunculardan bir tanesi gözcülük yaparken kar maskeli ve silahlı soyguncu ise hırsızlık olayını gerçekleştirdi. Kuyumcuya girerek Tolga Baytok isimli kuyumcuyu silahla etkisiz hale getiren kar maskeli soyguncu, yarım kilogram altını çantasına koyarak kaçtı. Olayın şokunu atlattıktan sonra silahıyla soyguncuların peşinden koşan kuyumcunun yaklaşık 100 metrlik kovalamacanın ardından silahını ateşediği ancak tutukluk yapan silahın ateş almadığı öğrenildi. Olay yerinden yaya olarak kaçan hırsızlar kayıplara karıştı.

Soygunun ardından olay yerine gelen polis yaya olarak kaçan soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Tuğrul Pek de olay yerine gelerek bilgi aldı. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor. Olayın ardından kuyumcunun sahibi Tolga Baytok, polis ekipleri tarfafından ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Olayın görgü tanığı küçük bir çocuk, kar maskeli iki şahsın uzun süre kuyumcu önünde beklediğini ve bir süre sonra olayın yaşandığını anlattı. Görgü tanığı çocuk kuyumcu sahibinin yüzü kapalı 2 soyguncuyu bir süre kovaladığını anlattı.

Kaynak: Cihan

Bu haber toplam 1360 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT