Sarıyer'de silahlı banka soygunu kamerada VİDEO

Sarıyer'de silahlı banka soygunu kamerada VİDEO
Sarıyer'de bir banka şubesi çalışanlarını silahla etkisiz hale getirdikten sonra 19 bin lira alarak kaçan hırsız Cezayir'de yakalandı.
6 Ocak'ta gerçekleşen olay Sarıyer Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü içerisinde bulunan bir banka şubesinde meydana geldi. Yüzüne ameliyat maskesi takıp, başına kapüşonunu geçiren silahlı soyguncu, banka çalışanlarını etkisiz hale getirerek soygun gerçekleştirdi.
 
 
 

SOYGUN ANI KAMERADA

Soygun anı bankanın güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde silahlı soyguncunun bankaya gelişi görülüyor. Veznede bulunan banka çalışanına silahı doğrultan soyguncu yanında getirdiği poşeti masaya bırakarak paralar istiyor. O sırada bankanın diğer bölümüne geçen soyguncu başka bir çalışanı da beraberinde vezneye getiriyor. Banka çalışanı soyguncunun verdiği poşete kasada bulunan paraları dolduruyor. Paraları soyguncuya veren banka çalışanı hemen masanın altına gizlenerek kendisini korumaya çalışıyor. Soyguncu paraları aldıktan sonra cebinden çıkardığı biber gazını çalışanlara sıkıyor. Soyguncunun çıkacağı sırada bankaya gelen bir vatandaş kapının girişinde olayı fark ederek bankaya girmekten vazgeçiyor. Bir süre daha biber gazı sıkan soyguncu vezneden aldığı 19 bin 407 TL ile kayıplara karışıyor. Banka çalışanları soyguncunun gitmesinin ardından saklandıkları yerden çıkarak kapıya yöneliyor.
 

SOYGUNUN ARDINDAN CEZAYİR’E KAÇTI

Asayiş Şube Müdürlüğü, olayın ardından bankada yaptığı delil toplama çalışmasıyla soyguncuların kimliğini belirledi. Kimliği N.K.A. (48) olduğu öğrenilen soyguncunun olayın ardından Cezayir’e kaçtığını tespit eden polis, Cezayir ile iletişime geçerek şahsın ülkeye gönderilmesi talebinde bulundu.
 
Cezayir’den Atatürk Havalimanı’na getirilen şüpheli, Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği’ne teslim edildi. Gözaltına alınan şüpheli emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Bu haber toplam 4203 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT