Sarıyer'de İsrail protestosu

Sarıyer'de İsrail protestosu
Sarıyer’de çok sayıda Sivil Toplum Örgütü, İsrail katliamını protesto etmek için Sarıyer Merkez'de toplandı.

Sarıyer’de çok sayıda Sivil Toplum Örgütü, İsrail Katliamını Protesto Etmek İçin "Ses Ver! Dünya Duysun!" Sloganıyla bir kampanya başlattı.

Sarıyer’de toplanan kalabalık Şehit Mithat Yılmaz Caddesi boyunsa ‘Katil İsrail Ortadoğu’dan defol, İsrail’le yapılan anlaşmalar iptal edilsin. Büyükeçilik geri çekilsin.’ gibi sloganlar attı. Filistin bayrağı ile beraber vapur iskelesinin önüne gelen kalabalık burada   basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında, “Bir halk katlediliyor. Günlerdir Gazze’yi havadan, karadan, denizden kuşatan ve bombalayan İsrail Devleti soykırım uyguluyor. İsrail uluslararası hukuku ihlal ediyor ve insanlık suçu işliyor. Gazze’de öldürülen çocukların tüm Dünya’ya yansıyan görüntüleri yüreğimizi yakıyor. ABD yönetimi destekli İsrail Devleti pervazsızca ölüm kusuyor. Bizler bu ülkenin insanları olarak dünyayı yönetenlerin bu duyarsızlığına isyan ediyoruz. Gazze’de derhal ateşkes sağlanmalıdır. Filistin halkının maddi manevi tanzim edilmelidir. Bu gün hepimiz Filistinliyiz” denildi.

filistini_727677816.jpg

Her gün farklı mahallelerde devam edecek
Saat 18.00'da Sarıyer’de başlayan kampanya, katliam duruncaya kadar her gün değişik mahallelerde, 3 dakikalığına korna çalmaya, bağırmaya, siren çalmaya kısacası ‘Ses vermeye’ devam edecek.

Eyleme, Halkevleri Sarıyer Şubesi, Eğitim-Sen’in 3’nolu şubesi, Sarıyer Liseli Genç Umut, BOÇEV, Maden Mah. Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, Derbent Mahallesi Derneği, SHP Sarıyer İlçe Örgütü, ÖDP Sarıyer İlçe Örgütü, EMEP Sarıyer İlçe Örgütü, İKP Sarıyer İlçe Örgütü, Tarım ORKAM-SEN İstanbul şubesi, TMMOB OMO İstanbul Şubesi ve Sarıyer Belediyesi CHP Meclis Üyeleri ve CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Erdal Sarıgöl katıldı.

 

Bu haber toplam 1440 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum