Sarıyer'de göletten çıkan vahşet!

Sarıyer'de göletten çıkan vahşet!
Uskumruköy'de 22 gün önce esrarengiz bir şekilde kaybolan Fatma Top'un cesedi su gölünde bulundu.

 

Uskumruköy'de 22 gün önce esrarengiz bir şekilde kaybolan 57 yaşındaki Fatma Top, dövülerek öldürüldükten sonra bir bidon içine konulmuş ardından su göletine atılmış halde bulundu. Polis olayla ilgili Mehmet T. (57) ve F.Ö.(35) ’yü gözaltına aldı.
 
Uskumruköy'de polise başvuran Fatma Top’un ailesi, Top'un esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduğunu söyleyerek müracaatta bulundu. Polis olayla ilgili yaptığı soruşturmada Fatma Top’un son olarak dünürü Mehmet T. ile görüştüğünü tespit etti. Bu gelişme üzerine Mehmet T. gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulanan Mehmet T.’nin önce suçlamaları kabul etmediği daha sonra cinayeti itiraf ettiği öğrenildi. Mehmet T., polise cesedi attığı su göletini gösterdi. Dalgıçlar tarafından gölette yapılan aramada bir bidon içine konulduktan sonra gölete atılmış Fatma Top’un cesedi sudan çıkarıldı. Ceset üzerinde yapılan ilk incelemede Fatma Top’un dövülerek öldürüldükten sonra bidona konulduğu tespit edildi. Ceset incelenmek üzere Adli Tıp kurumu morguna kaldırıldı.
 
BİLEZİKLERİ İÇİN ÖLDÜRÜLMÜŞ OLABİLİR
Öte yandan Fatma Top’un yakınları yaşlı kadının kolunda 3 bilezik bulunduğunu ceset üzerinde bu bileziklerin olmadığını iddia ettikleri öğrenildi. Arıcılık yapan şüpheli Mehmet T.’nin aralarında geçen bir tartışmanın ardından Fatma Top’u öldürdüğünü söylediği ancak tartışmanın sebebini söylemediği öğrenildi.
 
AİLE İHBAR ETTİ "BİR KIZI DAHA ÖLDÜRMÜŞ OLABİLİR"
Bu arada polis Fatma Top’un ailesinden bazı kişilerin 15 yıl önce Samsun’da yaşayan Mehmet T.’nin yanında çalışan 19-20 yaşlarında bir kızın ölümünden de sorumlu olacağını belirterek polise ihbarda bulundukları öğrenildi. Polis ihbarda adı geçen kızın o tarihten bu yana kayıp olduğunu, konunun araştırıldığını söylediler.
 
Yetkililer Mehmet T. ile yanında çalışan F.Ö.’nün sorgularının devam ettiğini olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü belirttiler.

Bu haber toplam 4009 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT