Sarıyer'de Gazze'ye destek yürüyüşü

Sarıyer'de Gazze'ye destek yürüyüşü
AK Parti Sarıyer Gençlik Kolları tarafından organize edilen eyleme katılan yüzlerce kişi, İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı kara harekâtını yürüyüş yaparak protesto etti.
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen eyleme çok sayıda kişi katıldı. Sarıyer Liseliler Parkı'nda toplanan yüzlerce katılımcı, ellerindeki bayrak, döviz, flama, meşale ve pankartlarla Sarıyer Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. “Gazze’ye selam direnişe devam”, “Vur vur Hamas İsrail’i vur”, “Kahrolsun İsrail”, “Katil İsrail Filistin’den defol” sloganlarıyla yürüyüşünü sürdüren grup, Sarıyer Meydanı’nda yürüyüşünü bitirdi. Burada grup bir süre slogan attı. Gruba yoldan geçen sürücüler de korna çalarak destek verdi.
 
eylemic1-001.jpg
 
Grup adına basın açıklaması yapan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Kadir Cebeci, “Ortadoğu’da kardeşlerimizin arasındaki husumet en az Gazze’de ölen çocuklar kadar içimizi acıtıyor. Suriye’de eli kanlı zalim diktatörün, kendisini Müslüman olarak tanımlayan bazı topluluk ve ülkeler tarafından desteklenmesi ciddi şekilde içimizi acıtıyor. İçimizi acıtan başka bir olayda Filistin'de yaşanıyor. Filistin aynı zamanda Çanakkale demektir. İstanbul halkı çekilen bu zulme elbet dur diyecektir” dedi.
 
Kadir Cebeci’den sonra AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar da söz alarak kısa bir konuşma yaptı.   
 
Konuşmaların ardından Gazze’deki zulmün durması için grup birlikte dua etti. Ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Bu haber toplam 3964 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT