Sarıyer'de bahar şenliği

Sarıyer'de bahar şenliği
Sarıyer'de geleneksel olarak düzenlenen bahar konserlerinin üçüncüsü Sarıyer Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Halkevi’nin düzenlediği organizasyonda Sarıyer'in mahallelerinden toplanan yaklaşık 300 kişi baharın gelişini türkülerle karşıladı. Sarıyer Halkevi Gençlik Korosu sahne alarak yeni dönemde hazırladığı parçalarını seslendirdiği programda, salonu dolduran kalabalık İlkay Akkaya’nın türküleriyle coştu. Halkevleri Film Atölyesi'nin hazırladığı sinevizyon gösterisiyle etkinlik başladı. Ardından Sarıyer Halkevleri Başkanı Hasan Pulat bir yıldır Sarıyer'de Halkevi olarak yaptıkları etkinlikleri anlattıktan sonra, dönem programlarını aktarmak üzere Filiz Aktaş ve Sevil Çelebi'yi sahneye davet etti.

Hastane için harekete geçiliyor
Sevil Çelebi konuşmasında sağlığın her vatandaş için hak olduğundan, bu yüzden geçtiğimiz aylarda düzenlenen eğitimlerde verilen sağlık hakkı derslerinin önemine dikkat çekerken ilçe sınırları içerisinde 3 devlet hastanesi bulunmasına rağmen hastaların başka ilçelerdeki hastanelere sevk edildiğinden ya da yakındaki bir özel hastanenin alternatif olarak sunulduğundan bahsetti. Çelebi sözlerine"Sarıyer halkı tam donanımlı devlet hastanesi için bugün itibarıyla harekete geçti ve sağlık hakkını alıncaya kadar durmayacak" diyerek son verdi. Ardından söz alan Filiz Aktaş 2 yıldır 3. köprüye karşı Sarıyer'de verdikleri mücadelenin devam edeceğini söyledi.

Konuşmaların ardından sahneye üç yıldır koronun eğitmenliğini yapan Cemal Karakuş çıktı. Ardından sahneye Hilmi Yarayıcı çıkarak hasta olmasına rağmen Sarıyer halkıyla birlikte olmak için geldiğini söyledi ve hazırladığı iki parçasını paylaştı. Konserin sonunda Sarıyer Halkevleri Başkanı Hasan Pulat sahneye çıkarak Hilmi Yarayıcı, İlkay Akkaya ve koroyu sahneye davet ederek konserde emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu haber toplam 1552 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT