Sarıyer'de 23 Nisan coşkusu

Sarıyer'de 23 Nisan coşkusu
23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı, Sarıyer Belediyesi'nin organize ettiği büyük bir etkinlik programı ile 3 gün boyunca kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı, bu yıl Sarıyer’de coşku ve Sarıyer Belediyesi'nin organize ettiği büyük bir etkinlik programı ile 3 gün boyunca kutlandı. Sarıyer Merkez’de yapılan çelenk takdimi ile başlayan kutlamalar, resmigeçit töreninin ardından yerini Mevlana ve Cumhuriyet Parkı’ndaki eğlenceli anlara bıraktı.

23nisan3.jpg

Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında gelenek bozulmadı. Günlerdir renkli 23 Nisan kutlamalarına ev sahipliği yapan Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, bugün koltuğunu 4. sınıf öğrencisi Senanur Turan'a bıraktı. İki başkan arasındaki diyaloğun temelinde ise sokak hayvanları ve çocuk meclisi yer aldı.

KUTLAMALARDA YOK YOK

Sarıyerli çocukların günlerdir doyasıya eğlendikleri 23 Nisan kutlamalarının finali gerçekleşti. Birbirinden farklı atölyelerden palyaço gösterilerine, şişme oyun parklarına, dans etkinliklerine, sportif oyunlara, sihirbaz, animasyon, jonglör ve sahne gösterilerine kadar daha birçok etkinliğin gerçekleştiği kutlamalarda çocuklar aileleriyle beraber unutulmaz bir bayram yaşadı. Sarıyer Merkez Atatürk Anıtı önünüde gerçekleştirilen çelenk sunma töreninin ardından Yusuf Ziya Öniş Kapalı Spor Salonu'ndaki resmi tören katılan Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu burada gerçekleştirilen halk dansları gösterisini izleyerek çocuklarla bol bol fotoğraf çektirdi.

23nisan11.jpg

BAŞKAN AKSU, KOLTUĞUNU MİNİK SEMANUR’A TESLİM ETTİ

Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, 23 Nisan’da koltuğunu 4. sınıf öğrencisi Senanur Turan’a bıraktı. Sarıyer Belediyesi Başkanlık makamında bir araya gelen iki başkan arasındaki konuşmanın temelini; sokak hayvanları ve çocuk meclisi oluşturdu. Minik başkan Senanur Turan makamda yaptığı konuşmasında Başkan Aksu’dan hayvan haklarına dikkat edilmesini talep etti ve konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Çöplerin ayrıştırılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü biz çöplerimizin içerisine cam kırıkları attığımız zaman hayvanlar yaralanabiliyor. Kışın özellikle hayvanlar yemek bulmakta zorlanıyor o yüzden çöplerimizi atarken dikkatli olmalıyız.”

Konuşmasında SMA hastası çocukları da unutmayan Senanur, hasta çocuklar için Başkan Aksu’dan destek istedi. Çocuk Meclisleri hakkında fikir alışverişinde bulunan iki başkan konu hakkında şu başlıklara değindi: “Çocuk Meclis’lerinin olmasını önemsiyoruz. Çünkü bu meclislerle çocuklar yapılan atölyelerde aktif olarak rol alıyor ve haklarını öğrenebiliyorlar. Burada alanın kararların da tüm çocuklar için yararlı olacağını düşünüyoruz. Bu çalışmalarla dünyayı çocukların gözünden görmüş oluyoruz bu yüzden meclislerin bize yön vermesi çok kıymetli.”

23nisan12.jpg

MECLİS’TE DE KOLTUKLAR ÇOCUKLARIN OLDU

23 Nisan günü yapılan Sarıyer Belediye Meclisinde de koltuklar çocuklara bırakıldı. Sarıyer Belediye Meclis Başkan Vekili Meltem Yücel Pir’in görevini üstlenen Cumhuriyet çocuklarının gündeminde ise daha fazla spor ve sanat faaliyetlerinin olması yer aldı.

23nisan1.jpg

23nisan2.jpg

23nisan4.jpg

23nisan5.jpg

23nisan6.jpg

23nisan7.jpg

23nisan8.jpg

23nisan9.jpg

23nisan10.jpg

23nisan13.jpg

23nisan14.jpg

23nisan15.jpg

23nisan16.jpg

Bu haber toplam 5107 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT