Sarıyer'de 19 Mayıs Şöleni

Sarıyer'de 19 Mayıs Şöleni
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Şenliği halk konseri ve havai fişek gösterileriyle yapıldı.

Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı” Şenliği halk konseri ve havai fişek gösterileriyle yapıldı. Türk Halk Müziği sanatçısı Tayfur Köse ile Pop Sanatçısı Ali Güven’in sahne aldığı şöleni tiyatro sanatçısı Gaffur Uzuner sunarken, Şahmeran Dans Grubu, Karadeniz Halk Oyunları Ekibi ile Aşuk-Maşuk dans gösterileri geceye renk kattı.

Sarıyer Meydanı’nda yapılan şölene Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Uğur Göksoy, Sarıyer Belediye Başkan yardımcıları Şinasi Yalçın ile Hüseyin Coşkun ile belediye meclis üyeleri ve Sarıyerliler katıldı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İstanbul Milletvekili Çetin Soysal ile birlikte yaptığı açılış konuşmasında, “Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olarak kabul edilen bu anlamlı günde, Sarıyer, laik cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıktığını her zamankinden daha fazla gösterecektir. Mustafa Kemal, 19 Mayıs’ı gençlerimize yani bizim geleceğimiz, yarınlarımız olan gençlerimize armağan etmiştir. Neden çünkü, onların Türkiye’nin geleceği olduğunu o günden görmüştür. Onun için de cumhuriyeti gençlerimize emanet etmiştir” dedi.

sukrugenc1_334829259.jpg

Başkan Genç, “Türkan Saylan hocamızı saygıyla anıyorum”
Başkan Şükrü Genç, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan’ın cumhuriyet değerleri doğrultusunda Türkiye’nin her tarafından kız çocukları başta olmak üzere binlerce gencimize burs sağladığını ve eğitim görmelerini önderlik ettiğini hatırlattı ve “Huzurlarınızda Türkan Saylan hocamızı saygıyla anıyorum” diye konuştu.  

İstanbul Milletvekili Çetin Soysal ise, “Değerli Sarıyerliler, işte laik, cumhuriyetçi ve demokrat bir başkan” diye başladığı konuşmasında Türkiye’nin cumhuriyet değerlerine, Atatürk’e Başkan Genç’in dikkat çektiği gibi sahip çıkılması gerektiğini kaydetti.

Bu haber toplam 1558 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT