Sarıyer suikastinde şok detay!

Sarıyer suikastinde şok detay!
Sarıyer'de lüks otomobilde infaz edilen Ali Ekber Akgün cinayetinde şok detay ortaya çıktı.
Sarıyer’deki suikastta öldürülen Ali Ekber Akgün’ün eşi ve avukatının verdiği bilgilere göre suikast kurbanı, öldürüleceğini bildiği halde hiçbir bilgi vermedi.
 
Akgün’ün beraat ettiği ancak itiraz üzerine yeniden yargılandığı davada şok detaylara Akşam ulaştı.
 
Amsterdam’da 6 kişinin ölümüyle sonuçlanan cinayet davaları yeniden görülmeye başlandı. Geçtiğimiz ay İstanbul’da Bentley marka aracının içerisinde çapraz ateşe tutularak öldürün Ali Ekber Akgün davanın bir numaralı sanığı durumunda.
 
Akgün’ün daha önce bu davadan beraat ettiği ancak bir üst mahkemeye yapılan itiraz nedeniyle davanın yeniden başladığı öğrenildi. Schiphol Adliyesi’ndeki duruşmaya Akgün’ü Nico Meijering savundu. Akgün’ün eşi Claudia'nın mahkemeye gönderdiği e-posta okundu.
 
MAHKEMEYE HİÇBİR BİLGİ VERİLMEDİ
 
Avukat Nico Meijering’e göre Akgün öldürülmeden üç ay önce bile bazı kişilerin kendisini öldürmek istediğini biliyordu ancak bunu mahkemeyle asla paylaşmadı. Avukata göre Akgün kendisine daha önce, “Birtakım kişiler öldürülecek. Olası kurbanlar ya da ailelerinin şiddeti bana dönecek” dediğini söyledi.
 
Akgün hakkındaki ana suçlama ise baş görgü tanığı olan Peter la Serpe’den geldi. Avukat, sonrasında Ali Ekber Akgün’ün eşi Claudia’dan gelen e-posta’yı okudu. Claudia’nın mahkemeye gönderdiği e-posta’da şu bilgilere yer verdi: Kocam ölüm tehditleri alıyor. Hatta ölmeden iki gün önce öldürüleceği kulağına fısıldanmış. Bunu benimle paylaştı.

Bu haber toplam 3084 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT