Sarıyer Sivaslılar Derneği 'Ali Genç' dedi

Sarıyer Sivaslılar Derneği 'Ali Genç' dedi
Sarıyer’de yıllardır faaliyetlerini sürdüren iki Sivas Derneği birleşti ve dernek başkanlığına Ali Genç seçildi.
Tek çatı altında birleşen Sarıyer Sivaslılar Derneği’nin başkanlığına Sarıyer’in sevilen işadamlarından Ali Genç seçildi. İşadamı Bekir Karakuş ise derneğin onursal başkanı oldu.

sivas5.jpg
 
Birleşme konusunda yapılan ilk toplantıda İstanbul Sivaslılar Derneği Sarıyer Şube Başkanı Bekir Karakuş’a başkanlık teklifi götüren Sarıyer Sivaslılar Derneği başkan ve yöneticileri Bekir Karakuş’un bu teklifi olumlu karşılaması ile teknik çalışmalara başlanmıştı. Yapılan teknik çalışmalarda her iki derneğin de feshedilerek yeni bir dernekte birleşmenin sağlanması sonucuna varıldı. Bunun sonucunda çeşitli platformlarda bir araya gelen denek yöneticileri tüzük, hedefler konularda netleşti. 

sivas2-001.jpg

Sivaslılar yıllar sonra bir araya geldi 
Sivaslı işadamları, muhtarlar, sivil toplu temsilcileri ve akil insanlardan oluşan 60 kişilik heyet Sivaslı işadamı Kazım Doğan’a ait Kireçburnu Paella Reataurant’ta bir araya geldi. Toplantının yöneticiliğini kısa bir süre önce Sarıyer Sivaslılar Dernek Başkanlığı’na gelen ve Koyulhisar Kavacık Köyü Derneğinin de başkanlığını yapan Sezgin Başalan yaptı. Çok samimi bir ortamda süren toplantıda söz alan Sarıyer Şube Başkanı Bekir Karakuş daha önce kendisine yapılan başkanlık teklifine teşekkür ederek, “Yaklaşan seçimlerde bir partiden meclis üyesi aday adayı olmayı düşünüyorum. O yüzden vizyonu, duruşu ve tarafsız kişiliği ile bilinen Sivaslı iş adamı Ali Genç beyi şahsım adına başkanlığa öneriyorum. Bu itibarla Ali Genç başkanımız listesini yaptığında bana nerede görev verirse versin, maddi ve manevi olarak yanında olacağım. İsterse listede yer almamayım bu değişmeyecektir” dedi. Karakuş’un konuşması salondakilerden yoğun alkış aldı.

sivas4.jpg
 
Ali Genç, “Daha konuşacak çok şey var” 
Bu durumu katılımcıların oyuna sunan Sezgin Başalan, oybirliği ile herkesin teveccühünü kazanan Ali Genç’e söz verdi.  Söz alan işadamı Ali Genç yaptığı birleştirici ve duygu yüklü konuşmada, “Öncelikle beni bu göreve öneren Bekir Karakuş ve yönetimine ayrıca oy birliği ile bana bu görevi veren çok değerli haziruna teşekkür ediyorum. Ben asla ve asla şimdiye kadar bu göreve talip olmadım. Görevi kabul etmeden burada bulunan değerli katılımcılara sormak istiyorum. Şayet bu göreve talip olmak isteyen var ise  bütün gücümle yanında olacağım. Ancak kimse bu görevi üstlenmezse bu bayrağı daha da yukarılara taşımak için teveccühüzle olabilirim. Hiçbir partinin derneği değil Sivaslıların derneği olacağız, düşkünün, yetimin yanında olacağız. Kimseye eğilmeden, bükülmeden onurumuzla bütün kardeşlerimizi kucaklayacağız. Allah’a şükürler olsun ki şahsım adına ne bir siyasi makamda ne de mal da mülkte gözüm yok. Bana verdiğiniz görev süresince siyasete girmeyi düşünmüyorum. Ancak kalitesiyle bir yerlere gelmeyi hak etmiş hemşehrilerimin maddi ve manevi anlamda elinden tutmakta boynumun borcu olsun. Geçmişte yapılan hiçbir hatayı yapmayalım. Toplumumuzu ilgilendiren konularda asla kimseyle gizli görüşmelerim olmayacaktır. Daha konuşacak çok şeyler var. Zamanı geldikçe inşallah hepsini birlikte konuşacağız. Bu duygu ve düşüncelerle beni bu göreve layık gördüğünüz için sonsuz teşekkürleri sunuyorum.” dedi.

sivas1-001.jpg

Bekir Karakuş onursal başkan seçildi
Toplantıda ayrıca daha önce dernek başkanı olma noktasında hakkında uzlaşılan Bekir Karakuş ise Sarıyer Sivas Derneği’nin Onursal Başkanı seçildi. Karakuş’a başkan Ali Genç tarafından onursal başkanlık plaketi önümüzdeki günlerde yapılacak törenle takdim edilecek.

sivas3-001.jpg

Toplantı, üyelerin Ali Genç ve Bekir Karakuş’u tebrik etmesinin ardından bütün katılımcıların hatıra fotoğrafları çektirmesiyle gecenin geç saatlerinde sona erdi.

Bu haber toplam 15697 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
2 Yorum