Sarıyer için hayal doluyum

Sarıyer için hayal doluyum
Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Av. Yaşar Ağsu, Sivas Su Şehri Tatar Köyü derneğinin düzenlediği kahvaltıya katıldı.

Seçim çalışmalarında dernek ziyaretlerini aksatmayan Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Av. Yaşar Ağsu bir kez daha Sivaslılarla buluştu. Ağsu, Sivas Su Şehri Tatar Köyü derneğinin düzenlediği kahvaltıya katıldı.

Ağsu, “Sizlerinde bildiği gibi güzel Sarıyerimizin pek çok sorunu var. Bu sorunları çözecek kişi, işin ehli benim, Sarıyer’i işin ehline verin” dedi.

Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Avukat Yaşar Ağsu, İlçe Başkanı Osman Öztürk ve İlçe Yönetim üyeleri ile birlikte Sivas Su Şehri Tatar Köyü Derneği’nin düzenlediği kahvaltıya katıldı. Sanayi mahallesindeki dernek binasında yapılan kahvaltıya ayrıca, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Sarıyer Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Hamza Gökçek, Sivaslılar Derneği Sarıyer Şube Başkanı Bekir Karakuş, Tatar Köyü Dernek Başkanı Ünal Çakır ve dernek başkanları da katıldı.

Kahvaltıda konuşmak için söz alan Ağsu, “Sarıyer’i, ehline teslim etmek zorundasınız. Sarıyer oldukça geri kalmış son 15 yılında hizmetten yoksun bırakılmış. Baktığımızda ilerleyen değil aksine geriye giden bir Sarıyer görüyoruz. Bu manada belediyeciliği yapabilecek bu işin ehli olan birine görev vermek zorundasınız” dedi.  Ekibinde Sivaslıların da olduğunu söyleyen ve Cemal Yıldırım’ı dernek başkanlarına tanıtan Ağsu, “Ben Sivaslı değilim, ama nereli olursak olalım hepimiz Anadolu’dan geldik, hepimiz Anadolu çocuğuyuz, bu vatanın evlatlarıyız. Ayrıca bu işin ehli olan ekibimde sizler gibi Sivaslı hemşerileriniz de yer alıyor ” dedi. 

Sarıyer için hayal doluyum
Sarıyer’in var olan sorunlarında bahseden Ağsu, “Sarıyer’de hastane yok, Sarıyer’de kaymakamlık binası yok, Sarıyer’de belediye binası kendi hizmete muhtaç, Sarıyer’de yol yok, Sarıyer’de ticarethaneler yok. Pınar mahallesi Almanya’dan uzmanlar getirmiş, imar durumunu nasıl düzeltebiliriz, neler yapabiliriz diye. Vatandaş bu kadar bilime yakın, Sarıyer Belediyesi de bir o kadar bilime uzak, uzak bırakılmış. Sarıyer’e iş hanları olur mu olur, üniversiteler olur mu olur, Sarıyer’de rüzgar alan yerler var, rüzgar enerjisi kurmak mümkün. Belediye’de tüm bunlara ortak olur. Şunu söyleyeceğim; Jules Verne Denizler Altında 20.000 Fersah kitabını yazarken sadece hayal etti, denizaltı yoktu o zamanlar. Bilim adamları bu hayali bilime, matematiğe, fiziğe döktüler, denizaltını yaptılar. Ben de Sarıyer için hayal doluyum. Ben çizme makamı değilim, bunları çizecek bilimsel kürsüler olacak. Bunların hepsini de yapacağım. Bunu da size tebliğ ediyorum” dedi.

Bu haber toplam 1380 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT