Sarıyer hastanesini istiyor

Sarıyer hastanesini istiyor
Sarıyer Manşet Gazetesi’nin “Hayali Hastane” manşeti ile gündeme getirdiği hastane projesi için Sarıyer halkı harekete geçiyor.

Sarıyerliler tarafından,  söz verildiği halde yıllardır temeli atılamayan Çayırbaşı’ndaki hastane projesi için imza kampanyası ve binlerce kişinin katılacağı eylem planlanıyor.  Pazar günü Büyükdere’deki Bosfor Restaurant’ta toplanan kalabalık bu konuda önümüzdeki günlerde imza kampanyası ve eylem kararı aldı. Toplantıya, Sarıyer Halkevi, Türk Tabipler Birliği, Eğitim Sen,  Genel İş Sen, mahalle derneklerinin temsilcileri, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun ve CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Erdal Sarıgöl katıldı. 

Sohbet havasında geçen toplantıda sağlığın bir hak olduğu vurgulanırken, Sarıyer’deki mevcut hastanelerin yetersiz olduğu, bu nedenle tam donanımlı bir devlet hastanesinin Sarıyer’in temel ihtiyaçlarının başında geldiği belirtildi.

hastanesiniistiyoriceri_610310138.jpg

Coşkun, “Sarıyer sağlık hakkına sahip çıkmalıdır”
Toplantıda söz alan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, “Daha önce verilen sözlerin tutulması lazım. 400 bin nüfuslu bir Sarıyer’de tam donanımlı bir devlet hastanesinin olmaması ilçemiz adına büyük eksikliktir. Halk sağlık hakkına sahip çıkmalıdır. Bu gibi temel haklara sahip çıkmak, tepe mahallelere de sahip çıkmak demektir” dedi. Meclis Üyesi Erdal Sarıgöl ise proje hakkında bilgi verdi.

Hastane alanı Koç Üniversitesi’ne mi veriliyor?
Öte yandan, hastane alanının 49 yıllığına Koç Üniversitesi’ne devredileceği iddiaları var. İddialara göre: Hastane alanı 27 Nisan’da ihaleye çıkacak. Bu alana talip olan Koç Üniversitesi de burada tıp fakültesi yapmayı planlıyor.

Bu haber toplam 1180 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT