Sarıoğlu yeni yönetimini tanıttı

Sarıoğlu yeni yönetimini tanıttı
Serdar Sarıoğlu, yeni yönetimde yer alan isimleri Darüşşafaka Tesisleri’nde düzenlediği kahvaltıda basına tanıttı.

Geçtiğimiz hafta 4. kez CHP Sarıyer İlçe Başkanlığına seçilen Serdar Sarıoğlu, yeni yönetimde yer alan isimleri Darüşşafaka Tesisleri’nde düzenlediği kahvaltıda basına tanıttı. Çok iyi bir yönetim oluşturduklarını söyleyen Sarıoğlu, “Sarıyer bu ekibi iyi takip etsin” dedi.

CHP Sarıyer İlçe Teşkilatı’nın yeni yönetimiyle basının karşısına çıkan Serdar Sarıoğlu, gazetecilerin merak edilen sorularını yanıtlayarak, belediye yönetimine de önemli mesajlar gönderdi.  Toplantıda yeni yönetimini tek tek tanıtan Sarıoğlu görev dağılımını da önümüzdeki günlerde yapacaklarını söyledi.

Sarıoğlu, “Oylarımızı 2 kat arttırdık”
Elindeki basın bildirisini okuyan Sarıoğlu, 15 yıl aradan sonra Sarıyer'de iktidar olduklarını belirterek, "21 belediye meclis üyeliği ve 4 il genel meclis üyeliği aldık. Oylarımızı 2 kat arttırdık. İlk hedefimiz Sarıyer'i; Beşiktaş, Kadıköy ve İzmir gibi geri dönülmez bir şekilde devam ettirmektir. İlçe yönetimi olarak, başarının sırrının, iç birliği örmekten geçtiğine inanıyoruz. Sarıyer halkına yakışır bir yerel yönetim anlayışını hayata geçireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın" şeklinde konuştu.

“Sarıyer’deki seçim sonuçlarını okullarda tez konusu olur”
Sarıyer'deki son seçim sonuçlarını da hatırlatan Sarıoğlu, “Kapının arkasına ceketimi asarak 4 bin, 5 bin oy getirdim” diyenlerin bu sonuçları iyi analiz etmesi gerektiğini belirterek, “Sarıyer’de 204 bin seçmen var. Ancak bunlardan 185 bini ilçe belediyesine oy kullanabiliyor. Bu kapsamda partimiz son seçimde İl Genel Meclisinde 66 bin oy almıştır, Büyükşehir'de 76 bin, Sarıyer Belediye Başkanlığı seçiminde ise 55 bin oy almıştır. Aradaki 21 binlik farkın iyi analiz edilmesi gerekiyor ve bu durum okullarda tez konusu olabilir" diye konuştu.

“Aile arasında bazen sorunlar çıkabilir”
Belediyeden kimsenin kongreye gelmemesiyle ilgili de konuşan Sarıoğlu, aile olduklarını ve aile arasında bazen sorunlar çıkabileceğini belirterek, “ Kongrede bir çelişki yaşadık, bunu saklamıyorum ancak, biz CHP olarak bu seçimde bu yanlışı kırdık. Bugüne kadar aday adayı olan ancak aday gösterilmeyen pek çok arkadaşımız seçimlerde bir kenara çekiliyordu. Aday adayı olan arkadaşlarımız Gökan Zeybek ve Erdal Sarıgöl ile elele vererek Şükrü Genç arkadaşımıza destek verdik. Birlik ve beraberlik örneği sergileyerek tek vücut olduk ve partimize seçimi kazandırdık. Sokak sokak dolaşıp partimizin seçimi alması için tüm arkadaşlarımızla birlikte çalıştık. Ben bir ilçe başkanı olarak aynı zamanda meclisteki grubun da başkanıyım. Belediye Başkanının da bulunduğu grubun başkanlığını yapıyorum. Biz bir aileyiz, aile içinde zaman zaman sorunlar yaşanabilir. Ancak bunları aşacağımıza inanıyorum. Bundan sonra ileri bakıp, Sarıyer'in sorunlarını konuşmalıyız' dedi.

İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden İbrahim Arda rahatsızlığı nedeniyle toplantıda bulunmazken, diğer yönetim kurulu üyeleri tam kadro hazır bulundu. Ayrıca toplantıya İl Genel Meclis Üyesi Avni Sarıoğlu, Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Gökan Zeybek ve Vatan Gazetesi Yazarı Gazeteci Can Ataklı da katıldı.

Bu haber toplam 1288 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
2 Yorum