Sarıgül, engellilerle buluştu

Sarıgül, engellilerle buluştu
Türkiye Değişim Hareketi Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği kahvaltıda TDH Lideri Mustafa Sarıgül engellilerle buluştu.

Türkiye Değişim Hareketi Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği kahvaltıda engellilerle bir araya gelen TDH Lideri Mustafa Sarıgül, “İktidara geldiğimizde Engelliler Bakanlığı kuracağız” dedi.

TDH Lideri Mustafa Sarıgül, Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği kahvaltıda 400’e yakın engelli ve ailesiyle bir araya geldi. Büyükdere Bosfor Restaurant’ta gerçekleştirilen kahvaltıya, TDH Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, TDH Genel Başkan Yardımcısı Bayram Özata, Kadın Kolları Genel Başkanı Beyhan Aydın ile İstanbul İl Başkanı Mehmet Ali Oğuş, İlçe Başkanı Zekeriya Çeliker, ortopedik, görme ve zihinsel engelliler başta olmak üzere çok sayıda engelli ve ailesi katıldı.

sarigulengel0_114524564.jpg

Sarıgül, “Engellileri yalnız bırakmayacağız”
Salona girişte büyük bir ilgi ile karşılanan Sarıgül, yaptığı konuşmada, Türkiye’de 8 buçuk milyon engelli vatandaş bulunduğunu belirtip, bu kişilerin ilgisizlik nedeniyle evlerinden dışarı çıkamadıklarını ifade etti. TDH olarak engellileri yalnız bırakmayıp, kapılarını çalmaya devam edeceklerini söyleyen Sarıgül, bugüne kadar hiçbir siyasi partinin engellilerin sorunlarına çözüm getirmediğini kaydetti. Sarıgül, organizasyon için Sarıyer İlçe Başkanı Zekeriya Çeliker’e teşekkür etti.

Çeliker, “Engellilik insanlığın ortak sorunudur”
İlçe Başkanı Çeliker de kısa konuşmasında, “Engellilik insanlığın ortak sorunudur, bu nedenle bu soruna birlikte çözüm aramak ve bulmak da insanlığın ortak sorumluluğu olmalıdır. Engellilere acımak, onlara bakarak duygulanmak soruna çözüm getirmez. Engellilerin de yapabileceği işler vardır. Onlara yardımcı olmak adına çalışabilecekleri alanlarda iş vermek gerekir. Toplumun her alanında engellilere saygı göstermek, onları da toplumun bir ferdi olarak kabul edip, dışlamamak gerekir. Hiç bir engelliliğin bilerek ve isteyerek olmadığını unutmayalım. Her normal insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini de hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayalım” dedi.

sarigulengel1_339544184.jpg

Sarıyer Ortopedik Engelliler ve Dayanışma Derneği Başkanı Yılmaz Pakova'nın da bulunduğu toplantının sunumunu Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Demir yaptı. Engelliler adına konuşan Engelliler Genel Koordinasyonu Başkanı ve kurucu üye Murat Demirok da organizasyonu gerçekleştirenlere teşekkür edip, 8 buçuk milyon engelliyi düşünüp, sorunlarını çözebilecek tek partinin TDH olduğunu söyledi. Engelliler kahvaltıdan sonra partililerle müzik eşliğinde eğlendi. Ardından geldikleri otobüslerle evlerine ulaştırıldılar.

Bu haber toplam 5744 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT