Sarı Platform'un adayı: Şükrü Genç

Sarı Platform'un adayı: Şükrü Genç
Sarı Platform, yerel seçimlerde CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç'i destekleyeceğini açıkladı.

Sarıyer’de farklı siyasi görüş ve meslek sahiplerinin, ilçenin sorunları hakkında çözüm yolları üreten ve bunları hayata geçirmeye çalışan bağımsız bir sivil toplum hareketi olan Sarıplatform,  yaklaşık 1700 kişinin katıldığı toplantıda yerel seçimlerde CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç’i destekleyeceğini açıkladı.

Sarıplatform’un tanıtım toplantısında Platform yürütme kurulu ve gönüllülerinin yanı sıra 1700’ e bine yakın Sarıyerliye seslenen Şükrü Genç, “Bu birlikteliğe hepimiz hasret kalmışız. Bizleri bir arada tutan, bu coşkuya ortak eden tüm dostlarımızı sevgiyle selamlıyorum. Biz sevenleri buluşturduğu için Sarıplatform’a da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Sarıyer’de güneşe akını kimse durduramaz
Şükrü Genç, “Bu birlikteliğe hepimiz hasret kalmışız. Bizleri bir arada tutan, bu coşkuya ortak eden tüm dostlarımızı sevgiyle selamlıyorum. Biz sevenleri buluşturduğu için Sarıplatform’a da ayrıca teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başladı. Şükrü Genç, Sarıyer’i birlikte yönetmek için tüm dernek, vakıf, spor kulüpleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlik ve beraberlik içinde hareket edeceklerini belirterek, “Halkın bu birleşmiş gücünün karşısında kimse duramaz. Biz çıktığımız bu yolda sizlerle birlikte yürümeye her zaman varız. Sarıyer’de güneşe akını kimse durduramaz” dedi.

“Aynı nefesten konuşuyoruz”
Sarıplatform’un ‘Sarıyer sevdalıları’ sloganını gönülden benimseyerek seçim sloganı yaptıklarını belirten Genç, “Biz daha ilk buluşmamızda fark ettik ki aynı ağzı kullanıyor, aynı nefesten konuşuyoruz. Bir belediye başkan adayı için, ilçenin sorunlarını ve çözüm yollarını öneren Sarıplatform’dan daha bir büyük lütuf olamaz. Yol haritamız hazır. Biz yola birlikte çıktık, birlikte yürüyeceğiz” dedi.   

Sivil toplum kuruluşlarının modern bir kent yönetiminin temel taşları olduğuna dikkat çeken Genç, sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla yönetime geldiklerinde sivil toplum örgütlerinin düşüncelerini her zaman kendilerine kılavuz yapacaklarını söyledi. Sarıyer’in sorunlarının en başında mülkiyet hakkının geldiğini ve belediye yönetimini devraldıklarında önceliklerinin mülkiyet sorunlarını çözmek olduğunu vurgulayan Genç, belediyede bunun için özel bir Gecekondu Birimi kuracaklarını belirtti. Sarıyer’de balıkçılığın da bitirildiğini kaydeden, balıkçılığı tekrar eski günlerine döndüreceklerini ifade eden Genç, bunun yanında Sarıyer için kısa ve uzun vadeli projelerinin hazır olduğunu, kısa vadeli olanların uygulanmasına hemen başlanacağını, uzun vadeli projeleriyse acilen gündemlerine alacaklarını söyledi. Genç konuşmasına şöyle devam etti: “Biz Sarıyer’in sorunlarını, beklentilerini biliyoruz. Bu sorunlar yumağını kısa sürede aşacak kadroya sahibiz. Sizler gibi halkın içinden çıkan insanlarımız çalışmaya hazır. Geçmişte halkımıza ne söylenirse inanmak zorunda kalırdı. Bu ülkeyi yıllardır kandırmaya çalışanlardan daha iyi biliyoruz, sizlerin kılavuzluğunda daha da uzmanlaştık. Şimdi o günü, 30 Mart’ı bekliyoruz. Sizlerle hep birlikte olacağımızı biliyorum. Sizlere güveneceğimi biliyorum. Bu yoldan dönüş yok. Herkes koşmaya hazır. Sarıyer’de güneşe akını kimse durduramaz. Sizlerin önderliğinde biz bu yolu yürümeye hazırız. Yolumuz açık olsun.”

Sarıplatform’un Sarıyer için tespit ettiği sorunlar, çözüm önerileri ve ilçenin beklentilerini özetleyen bir sinevizyon gösterisinin de yapıldığı toplantıda, platform yürütme kurulu üyeleri de söz aldı. Sarı Platform üyeleri şu görüşleri dile getirdi:

‘Adayımız Şükrü Genç’
Cemal Beşkardeş (Dr. Mühendis):
Sarıplatform’un basın açıklamasını okuyarak, “Birçok adayla görüştük. Projelerimizi sunduk. Bize en uygun adayın Şükrü Genç olduğu kanaatine vardık. Ve bu yerel seçimlerde Şükrü Genç’i destekleyeceğiz” dedi.

Necati Yıldırım (Avukat): “Biz Sarıyer’de yaşayan Anadolu’nun birçok yerinden gelmiş insanlarımızı Sarıyerlilik temelinde davranmaya, birleşmeye ve bizimle çalışmaya çağırıyoruz. Amacımız bir kent konseyi gibi çalışmak, vatandaşın sorunlarına sahip çıkmak, yönetim süreçlerine katılmak, karar mekanizmalarında yer almaktır. Tüm Sarıyerlileri bütün uygulamaları denetlemeye davet ediyorum. Tapusu olmayan ilçe Sarıyer’deki en büyük sorun olan barınma sorununun çözülmesini istiyoruz.”

Ayşe Ünlü (Mimar): “Yerel yönetim çalışmalarına ortak olmak istiyoruz. Bunun için önce belediyeyi almak istiyoruz, sonra yönetim süreçlerine katılmak istiyoruz. Bu nedenle oyumuzu bölmeden adayımız Şükrü Genç’i destekliyoruz.”

Güner Şahin (Fizik Mühendisi): “Mühendis olduğum için olaylara teknik açıdan bakıyorum. Şöyle bir formül geliştirdik: 3K. Yani Köy, Koru ve Koy. Köylerimizi güzelleştireceğiz, korularımızı ve koylarımızı da yağmacılardan koruyacağız.”

Kenan Çetin (Doktor):  ”Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine ulaşamadığı bir ilçede yaşıyoruz. Platform olarak Sarıyer’de bir belediye hastanesi açılması, koruyucu hekimlik sistemi ve bir sosyalizasyon projesini başkana sunduk. Projemiz kapsamında Sarıyer’de sağlık hizmeti almayan yer kalmayacak.”

Akın Soyal (Pınar. Mah. Spor Kulübü Başkanı): “Huzurlu yaşamak istiyoruz.  Huzur dediğiniz şey ise evde başlar. O zaman sokakta da huzur olur, mahallede de huzur olur, Sarıyer’de de huzur olur. Ama evde barınma sorununuz varsa, yıllardır yaşadığınız evinizin tapusu yoksa hiçbir yerde huzur olmaz.  Başkanımızdan önce bu sorunu çözmesini istiyoruz.”

Semra Önal (Hayvan Hakları Federasyonu Sarıyer Temsilcisi-HAYTAP): “Hayvanları yok eden zihniyet hangi görüşten olursa olsun iktidardan gitmeli. Hayvanlara saygılı olmayan siyasetçilere oy vermeyeceğiz. Bütün canlılara saygılı bir belediye anlayışı hakim olmalı.” 

Mustafa Bakır (Müşavir):  “Boğaz’ın incisi Sarıyer’i Boğaz’ın en kara yeri yaptılar, Sarı Platform olarak bütün Sarıyer’i yeniden inci yapacak projelerimizi Sayın Başkan’ımıza sunduk. Ona desteğimiz tamdır, sonuna kadar arkasındayız.”

Hayati Kaptanoğlu (Sarıyerliler Derneği Başkanı): “Bu coşkuyu, bu kalabalığı görünce CHP’nin Sarıyer’de kazanacağına bir kez daha inandım. CHP’ye oy vermek, cumhuriyete oy vermektir, devletimizin birliğine, dirliğine oy vermektir. Seçimi aldığımızda yanlış yapmayacağız, yaptırmayacağız. Bizi yarın iktidara geldiğimizde takip edin.”

Bu haber toplam 1989 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
2 Yorum