Sarı Platform Alman vekili etkiledi

Sarı Platform Alman vekili etkiledi
Sarı Platform’un projeleri Alman Milletvekili Helene Hammelrath’ı çok etkiledi.

Sarı Platform, Alman Eyalet Milletvekili Helene Hammelrath’ı Sarıyer’de ağırladı. Sarı Platform’un projelerinin ve amacının konuşulduğu toplantıda Alman Milletvekili, platformdan çok etkilendiğini söyledi.

Kilyos’taki Tırmata Balık Restoran’ta düzenlenen yemekli toplantıya; Alman Milletvekli Helene Hammelrath, CHP Tokat Milletvekili Orhan Dilen, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Sizler, Tokatlılar Dernek Yöneticileri, TRT eski Genel Müdür Yardımcılarından Serpil Akıllıoğlu ve Sarı Platform Yürütme Kurulu Üyeleri katıldı. Sarı Platform’un Yürütme Kurulu Üyeleri, toplantıya katılan misafirlere Platform’un amacını ve Sarıyer için geliştirdikleri projeleri anlattılar.

sarivekiliceri_347212666.jpgHammelrath “Sarı Platform beni etkiledi”
Sosyal Demokrat Alman Milletvekili Helene Hammelrath’ı tercümanı aracılığı ile görüşlerini şu şekilde ifade etti. “Sarıyer çok güzel bir yer. Çok sıcak bir karşılanma oldu benim için. Ayrıca yaşadığınız ilçeye sahip çıkmak adına bir araya gelmeniz ve burası için projeler geliştirmeniz beni çok etkiledi. Bu düşüncelerinizle başarılı olacağınıza inanıyorum. Bu başarı birlikteliğinize yansımış durumda. Ben bir sosyal demokrat olarak bu halk hareketine destek veriyorum. Daha sonrada projelerinizle ilgili görüşmek isterim” dedi.

CHP’li Dilen “Sarıyer’i nasıl kazandığımızı şimdi anladım”
Sarı Platform’un projelerini ve 29 Mart yerel seçimlerinde CHP’ye verdiği desteği dinleyen Dilen, “Sarıyer’i neden bu kadar kolay kazandığımızı şimdi daha iyi anlıyorum. Toplumun böylesi güzel proje ve düşüncelerle bir araya gelmesi gerek Sarıyer gerekse ülkemiz için çok önemlidir. Halktan oluşan ve bu tarz olumlu platformlara destek vermek zorundayız. Hepinizi yürekten tebrik ediyorum” dedi.

“Sarı Platform’u daha iyi tanıdım”
Toplantıya katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün Yardımcısı Kazım Sizler, “Sarı Platform’u daha önce de duymuştum. Ama şimdi daha iyi tanımış oldum. Düşünceleriniz ve yaptığınız çalışmalar çok güzel. Bu tarz düşüncelere destek vermemek mümkün değil. Çünkü anlattıklarınız ve yaptıklarınız bu toplumun faydasına olan şeylerdir. Sizi en kısa zamanda liderimiz sayın Mustafa Sarıgül’le de bir araya getirmek istiyorum” dedi. Öte yandan Sarı Platform’u yeni tanıdığını söyleyen TRT eski Genel Müdür Yardımcılarından Serpil Akıllıoğlu da bir Sarıyerli olarak böyle bir oluşumun içinde bulunmak istediğini söyledi.

Bu haber toplam 2828 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum