Sanatçılarla beraber karar verilecek

Sanatçılarla beraber karar verilecek
Şükrü Genç, aralarında Müjde Ar’ın da bulunduğu bir grup sanatçı ile birlikte toplantı yaptı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Demirciköy’de yapımı tamamlanan kültür merkezinin daha verimli kullanımı için, çoğunluğu Sarıyer’de oturan ve aralarında Müjde Ar’ın da bulunduğu bir grup sanatçı ve Eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş ile birlikte toplantı yaptı.

Demirciköy’deki kültür merkezinde düzenlenen toplantıda Sarıyer’in Kültür ve Sanat Merkezi haline getirilmesi için nelerin yapılması gerektiği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, kültür merkezinin dar ve kullanışsız yapıldığını belirterek, “Burası amaçlarımız için yapılmış bir kültür merkezi değil. Ancak belediyemizin kaynaklarıyla yapılmış böyle bir binamız var. Önemli olan artık bu binayı nasıl verimli hale getireceğimizdir. Bu binayı belediye olarak sizlerle beraber tartışarak en iyi şekilde kullanmak istiyoruz. Çok iyi planlama yaparak sanatçılarımız ve halkımızla beraber güzel çalışmalar yapacağımızı düşünüyorum. Sanatçılarımızın bu işe sahip çıkması bizleri ayrıca sevindirdi” dedi.

Karakaş, “Belediyemizin başarılı olacağına inanıyorum”
Eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş ise yaptığı konuşmada, “Belediyemizin bu tarz projelere olumlu bakması çok önemlidir. Gerek sanatçılar gerekse bölge halkı işin içine çekilmesiyle daha başarılı olacağına inanıyorum” dedi.

‘Yurttaşlarımızın görüşleri bizim için önemlidir’
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Şinasi Yalçın ise “Amacımız halkımızın belediyenin geliştirdiği tüm projeler hakkında bilgi sahibi olması ve bu projelerimize katkıda bulunmasıdır. Belediye olarak bu binanın kullanımı için değerli sanatçılarımızın ve bu civarda yaşayan yurttaşlarımızın görüşlerini alarak burayı o fonksiyonlarla donatmak istedik. Yurttaşlarımızın görüşleri bizim için çok önemlidir. Toplantımızın asıl amacı budur.” dedi.

Toplantının sonunda sanatçılarla birlikte kültür merkezini gezen Başkan Genç, bazı değerlendirmelerde bulundu.

Bu haber toplam 1206 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT