Şampiyonlar ödüllerini aldı

Şampiyonlar ödüllerini aldı
4. Ufuk Fen ve Matematik Yarışması birincileri ödüllerini aldı.

 

Geleneksel 4. Fen Teknoloji-Matematik Yarışması ödül töreni Boğaziçi Fatih Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman’ın da katıldığı organizasyonda çok sayıda öğrenci ve veli de yerini aldı.

fotogaleri.jpg
 
Öğrencilerin Matematik ile Fen ve Teknoloji seviyesini görmesini sağlamak ve kendine güven duygusunu geliştirmek amacıyla 6 Nisan tarihinde düzenlenen 4. Fen Teknoloji- Matematik Yarışması’nın ödül töreni dün gerçekleşti. Öğrenciler, bronz, gümüş ve altın madalyaların yanı sıra derecelerine göre bilgisayar, fotoğraf makinesi ve müzik çalar gibi hediyelerle ödüllendirildi.

Ufukta şampiyonlar ödüllerini aldı galerisi resim 3
 
Yarışmaya 3000’e yakın öğrencinin katıldığını belirten Boğaziçi Fatih Koleji Genel Müdür Yardımcısı Harun Çekiç, “İstanbul Boğaziçi bölgesindeki 5 ilçeden öğrencilerimiz katıldı. Yarışmayı ilköğretim öğrencilerimiz arasında düzenledik ve çocukların aktif olması
amacını gözettik. Aynı zamanda yarışma ile amacımız Türk eğitiminin temeli sayılan matematik ve fen derslerindeki becerilerini geliştirmek” dedi.

Ufukta şampiyonlar ödüllerini aldı galerisi resim 9
 
Fatih Eğitim Kurumları Genel Müdürü Gazi Karslı da, “Öğrencilerimizi yarışa sokmak değil ödüllendirmek amacıyla düzenlenen yarışmamızın bu yıl 4.sünü gerçekleştiriyoruz. Perde gerisi kahramanlara, öğretmenlere ve ailelere de teşekkür ediyoruz.” sözlerini kullandı.
 
Ufukta şampiyonlar ödüllerini aldı galerisi resim 4

Yarışmanın 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıf şampiyonlarına ödüllerini Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman vererek öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti. Karaman yaptığı konuşmada okulu tebrik ederek, “Fatih Koleji ilçemize çok şeyler katıyor. İlçemizin ismini duyurduğu ve güzel organizasyonlara imza attıkları için tüm idareci ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Ayrıca dereceye giren tüm çocuklarımızı kutluyor başarılarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu. Kaymakam Ömer Karaman’ın yanı sıra programa, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin, İlçe Tarım Müdürü Yavuz Acar, şube müdürleri ve çok sayıda öğrenci ile veli katıldı.

Bu haber toplam 3732 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT