SADEM’in binasında yeni proje

SADEM’in binasında yeni proje
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’in sağlık alanındaki en önemli eksiklerinden birini kapatmaya hazırlanıyor.

Bu proje gerçekleşirse Sarıyer’in MR ve Görüntüleme, Diş ve Göz Sağlığı Merkezleri olacak.

Proje kapsamında önceki dönem SADEM’in yeri olarak bilinen ve mülkiyeti Sarıyer Belediyesi’ne bağlı olan Sarıyer merkezdeki 3 katlı bina bedelsiz olarak Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi’ne tahsis edilecek. Aldığımız bilgilere göre Sarıyer Belediyesi’nin katkılarıyla yapılacak olan bu projede, binanın alt katı MR ve Görüntüleme Merkezi, ikinci katı Diş Sağlığı Merkezi, üçüncü katı ise Göz Sağlığı Merkezi olacak. Böylece Sarıyerliler çevre hastanelere sevk edilmeden bu tedavilerini Sarıyer’de yapabilecek duruma gelecekler.
 
Proje için ilk adım atıldı
Eylül ayının ilk toplantısında konu Sarıyer Belediyesi’nin Meclisi’nin gündemine alındı. Binanın bedelsiz olarak Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi’ne tahsis edilmesi ile ilgili gündem maddesi oy çokluğu ile meclisten geçerek, Hukuk Komisyonu’na havale edildi. Binanın bu şekilde değerlendirilmesine AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri de destek verdi.

Bu haber toplam 1093 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT