'Saadet, yerel iktidara koşuyor'

'Saadet, yerel iktidara koşuyor'
İsmail Demir, Sarıyer Manşet’e yaptığı açıklamada; Saadet Partisi’nin yerel iktidara koştuğunu söyledi.

Saadet Partisi Sarıyer Belediye Başkan Adayı Avukat İsmail Demir, Sarıyer Manşet’e yaptığı açıklamada; Saadet Partisi’nin yerel iktidara koştuğunu söyleyerek, “Hedefimiz aç ve açık kalmayan refah toplumudur. Milli Görüş belediyeciliği ile Sarıyer Sarıyerlilerin olacaktır”” dedi.

Sarıyer Manşet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vedat Özdemir’in sorularını yanıtlayan Saadet Partisi Sarıyer Belediye Başkan Adayı Avukat İsmail Demir projeleri ile ilgili de önemli bilgiler verdi.

İsmail Demir kimdir tanıyabilir miyiz?
1963 yılında Şebinkarahisarda doğdum. İlkokulu köyümde tamamladım. Daha sonra GOP İmam Hatip Lisesini bitirdim. Aynı yıl Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesine kaydoldum. Mezun olduktan sonra bir taraftan avukatlık mesleğine başladım. Bir taraftan topluma borcumuz olduğunu düşünerek sosyal faaliyetlere başladım. Milli Gençlik Vakfı il yönetim kurulu üyeliği, RP Sarıyer İlçe Başkanlığı, FP ve Saadet Partisi İlçe Başkanlığı yaptım1994–2004 yılları arasında iki dönem il genel meclisi üyeliği yaptım. Halen Sarıyer’de serbest Avukatlık yapıyorum. Evli ve altı çocuk babasıyım.

Saadet Partisi nereye koşuyor, sizde hummalı bir çalışma bir heyecan göze çarpıyor kısaca bir değerlendirme yapabilir misiniz?
Saadet yerel iktidara koşuyor. Halk Milli Görüş Belediyeciliğinden çok memnun kaldı. Hedefimiz aç ve açık kalmayan refah toplumudur. Bize göre Kalkınmış toplum, en güçsüz fertlerine kol ve kanat geren, komsusu açken tok yatmayan barış erdem ve fazilet toplumudur. Biz bunu hedefliyoruz. Bize heyecan veren iyi şeyler yapacağımıza olan inancımızdır. Hedeflerimizin olması elimizde projelerimizin bulunması, halkımızın gözünde gördüğümüz samimi pırıltılar bize olan teveccüh bizim enerjimizin kaynağıdır. Genel Başkanımı Prof.Dr Numan KURTULMUŞ’un getirdiği rüzgâr. TV programlarında Geneş Başkanımızı izleyenler gelip bize Genel Başkanımızı anlatıyorlar. Yani bir dip dalgası şeklinde bir talep patlaması var. Teşkilatımızla yakından tanışmak bizi yakından tanımak isteyen insanımız bize heyecan veriyor. Saadetinin vaktinin geldiği anlaşılıyor. Biz kadro ve proje olarak göreve hazırız. Biz Belediyeciliğin kitabını yazdık.

Sizce Sarıyer’in en önemli sorunları nelerdir?
Bizim anlayışımız hayatın merkezine insanı oturtur. Her şeyi ona göre düşünür. Önce insan. Atalarımız ne güzel söylemiş “ İnsanı yaşat ki devlet yaşasın “. Sarıyer’de yaşayan insanımızın öncelikle Sarıyer’de kalıcı olması lazım. Tapu ve imar sorunları en öncelikli olarak çözmemiz gereken problemdir. Sarıyer kimin tabii ki Sarıyerlilerindir. Hala uğraştığımız konuya bakar mısınız? Kırk yıl olmuş hala ilkel problemlerle uğraşıyoruz.Soruyorum bu konuda iyi niyet esastır.Halkımız bu seçimde  iyi niyetliyi seçecektir.Çözmeye Niyetiniz yoksa iktidar olsanız ne olur ? Hiç. Sarıyer Sarıyerlilerin olacaktır.

Üç kesimi çok önemsiyoruz
1) Çocuklar ve gençler
2) Hanımlar
3) Yaşlılar ve kimsesizler

Yarınımız olan çocuklarımız ve gençlerimiz Belediyemizin şefkatli kollarında geleceklerini inşaa edecekler, yeteneklerine göre onlara her türlü yardım ve desteği vereceğiz. Örnek olarak söylüyorum, çoçuklar için parklar yapacağız ama bunlar temalı yani eğlendirirken eğiten parklar olacak. Mesela trafik eğitim parkı model arabalar yollar trafik ışıkları vs. Veya küçük evlerden oluşan maket mahallede komşuluk ve birlikte yaşama eğitimi uzman psikologların gözetiminde ne güzel olur. Kadınlarımız lehine pozitif ayrımcılık yapacağız. Cennet anaların ayakları altındadır diyen bir anlayışın mensupları olarak onların maddi ve manevi konumlarını yükselteceğiz. Yaşlılar için hayatı kolaylaştıracak onların rahat edebileceği çözümler üreteceğiz. Sosyal Belediyecilik anlayışıyla önce mağdur ve kimsesiz insanlardan başlayarak insanımızın iç huzura aile saadetine sosyal refaha kavuşmasına çalışacağız. Bu arada yolunu kaldırımını gerek varsa yapacağız. En az kaynakla en çok iş yapmanın sihirli formülünü bulduk bunu uygulayacağız.Bu formülü herkesle paylaşmaya da hazırız.İYİ NİYET ve YETERLİ DONANIM bizim kadrolarımızda her ikisi de var.

Partiler birbirini yolsuzlukla suçluyor. Sizce yolsuzluk önlenebilir mi?
Hedeflerle yöneteceğimiz Belediyemizde öncelikle şeffaflığı ve hesap verebilir olmayı ön plana çıkaracağız.İnternet sitemizde gelir ve giderlerimizi aylık olarak yayınlayacağız.Halk bize hesap sormadan biz onların ayağına giderek hesap vereceğiz.Seçtiklerini denetleme kültürünü geliştireceğiz.Rüşvet alan da veren de mel undur tabelalarını yine asacağız.

Dikkat ediyorum rakiplerinizle ilgili bir eleştiri getirmiyorsunuz, bu bir strateji midir?
Öncelikle kendimizi anlatmak rakipleri eleştirmeye fırsat kalmıyor. İkinci olarak halkımız siyasilerin kayıkçı kavgasından bıktı. Dürüst olmamız gerekiyor. Biz demokratik ortamda halkımıza bir alternatif sunma çabasındayız temiz şaibesiz, İnançlı kul hakkından korkan.
Tencere dibin kara senin ki benimkinden kara bunun halka ne faydası var. Bunlar boş işler. Biz hedefe koşuyoruz. Hedefi olan ve ona aşkla koşan kişilerin sağıyla soluyla kavgaya ne niyeti ne de zamanı olur. Halk bizi bekliyor yapacak çok işimiz var.

Sizin gelmeniz neyi değiştirir? Halk neden size oy versin?
Bizim göreve gelmemiz güven bunalımını ortadan kaldırır. Halk ne yaptığımızı görür ne yapacağımızı bilir. Paralarının misliyle hizmete döndüğünü görür rahat eder, hizmet alır mutlu olur. Hedef insanın saadeti değil mi?

Başkanım biraz projelerinizden bahseder misiniz?
Zamanımız olsaydı bunları hazırladığımız sunumla size görsel olarak takdim etmek isterdim. Ana başlıklarını şu şekilde verebilirim. Kitaplaştırıyorum inşallah size bir adet göndereceğim. Başkanım başarılar diliyorum. Dilerim Projelerinizi uygulamak nasip olur. Bol şanslar.

Sarıyer Manşet’i çok dikkatle takip ediyoruz. Genel yayın yönetmeni Vedat Özdemir ve ekibine Sarıyer’in sorunlarını dile getirdiğiniz için teşekkür ederiz. Yayın hayatınızda başarılar diliyorum. 

Saadet Partisi Başkan Adayı Av. İsmail DEMİR in
Sarıyer için ürettiği 40 projesi
1. SARIYER SARIYERLİLERİNDİR  
2. MÜLKİYET VE İMAR SORUNLARI ÇÖZÜLECEK 
3. SARIYER BALIKÇILIĞINI KALKINDIRMA PROJELERİ 
4. EV EKONOMİSİ 
5. YOKSULLUKLA MÜCADELE MİKRO KREDİ UYGULAMASI
6. MESLEK EDİNDİRME VE İŞ BULMA İNSAN KAYNAKLARI HAVUZU 
7. OKUL AİLE BİRLİKLERİYLE DAYANIŞMA VE EĞİTİMİ DESTEKLEME 
8. OTOPARK SORUNUNA KALICI ÇÖZÜMLER 
9. SARIYERLİLİK BİLİNCİNİ GELİŞTİRME 
10. SARIYER AŞEVİ PROJESİ 
11. BELEDİYE VE KAYMAKAMLIK İDARİ BİNALARININ YAPILMASI 
12. SAĞLIKLI ÇEVRE İÇİN BELEDİYE HALK İŞBİRLİĞİ 
13. SAĞLIKLI YAŞAMA GÜNLERİ 
14. DOĞAL AFETLERLE MÜCADELE BİLİNCİNİ GELİŞTİRME 
15. ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKLARI 
16. ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN HAYATI KOLAYLAŞTIRAN ÇÖZÜMLER 
17. TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANE  
18. STK DAYANIŞMA 
19. KOMŞULU VE BİRARADA YAŞAMA KÜLTÜRÜNÜN YAŞATILMASI 
20. GENÇLİĞİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUMA  
21. PSİKOLOJİK REHBERLİK 
22. SPOR ALT VE ÜST YAPI PROJALARİ 
23. YETENEKLİ ÇOCUKLARIN TESPİTİ VE GELİŞTİRİLMESİ 
24. BAŞARILI ESNAF VE ZENAATKARLARI TEŞVİK 
25. SARIYER KÜLTÜR VE SANAT GÜNLERİ 
26. ÜSTÜN ZEKÂLI ÇOÇUKLARI DESTEKLE VE YETİŞTİRME 
27. KİMSESİZ ÇOCUKLARI TOPLUMA KAZANDIRMA 
28. BÖLGEMİZDEKİ ÜNİVERSİTELERLE İŞBİRLİĞİNİ GELİŞTİRME  
29. İÇ VE DIŞ TURİZM PROJESİ 
30. SARIYER YABAN HAYATINI KORUMA 
31. EVCİL HAYVANLARI KORUMA  
32. SARIYER KÜLTÜR KOMPLEKSİ 
33. MİMARİ MİRASI KORUMA VE SEVDİRME  
34. GELENEKSEL VE MODERN SANATLARI YAŞATMA 
35. MAHALLE KONAKLARI 
36. SARIYER MÜZESİ 
37. MEVCUT BİNALARIN GÜÇLENDİRİLMESİ VE GÜZELLEŞTİRİLMESİ  
38. ONURSAL DANIŞMANLIK 
39. YÖRESEL DEĞERLERİ YAŞATMA PROJESİ 
40. BOĞAZLARIN TEMİZLİĞİ TABİAT ZENGİNLİĞİNİN KORUNMASI

Bu haber toplam 5319 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT