Rumlardan Genç’e teşekkür

Rumlardan Genç’e teşekkür
İbadethanelerde yapılan çalışmalardan dolayı Rum cemaatinden Vasil Linardi, Sarıyer Belediyesi'ne teşekkür etti.

Sarıyer Belediyesi’nin ibadethanelerde yaptığı çalışmalardan dolayı Rum cemaatinden Vasil Linardi, Tarabya’daki Aya Paraskevi Kilisesi Vakfı ve
Yeniköy’deki Panaiya Rum Kilisesi Vakfı adına Sarıyer Belediyesi’ne teşekkür etti. Linardi, “Belediyenin yaklaşımı bizleri sevindirdi” dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e hayırlı olsun ziyaretine gittiklerinde, ibadethanelerin bakımı için söz aldıklarını söyleyen Vasil Linardi, “ Bu kadar erken beklemiyorduk. Sarıyer’de yaşayan Rumlar ve Ermeniler olarak Sarıyer Belediyesi’nin bünyesinde yaşadığımızı anladık. Kiliselerin bahçelerindeki ve mezarlıklarımızın içindeki otlar temizlendi. Bazı kiliselerimizin bahçelerine banklar konuldu. Bu desteklerin devamının geleceğine de inanıyoruz. Bu konuda öncelikle Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, Park ve Bahçelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Erol Aydın’a, Park ve Bahçeler Müdürü Ali Güneş’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

vasil2_404421245.jpg

Tarihi çınar tedavi edildi

Daha önce Sarıyer Manşet olarak gündeme getirdiğimiz Yeniköy Rum Mezarlığı’nın içindeki tarihi çınar ağacı Sarıyer Belediyesi tarafından tedavi edildi. Ağacın içindeki oyuğun tamamen temizlendikten sonra ilaçlandığını söyleyen Vasil Linardi, “Panaiya Rum Kilisesi ve Mektebi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Laki Vingas’ın da belirttiği gibi daha öncede başvurularımız oldu. Ancak sonuç alamadık. Ama başkanımız gazetede haberi görünce hemen müdahale etti. Bu da başkanımızın duyarlılığını gösteriyor” dedi.

Bu haber toplam 5093 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT