Rumeli Kavağı mahallesine müjde

Rumeli Kavağı mahallesine müjde
Sarıyer Belediyesi, Rumeli Kavağı'nda bulunan 3 bin 380 metrekarelik alan için kolları sıvadı.

Sarıyer Belediyesi Sarıyer’in 38 mahallesini yeşillerle donatmaya devam ediyor. Vefa projesi kapsamında çeşitli mahallelerde Yeşilçam’ın ünlü isimlerini yaşatan Sarıyer Belediyesi, şimdi de Rumeli Kavağı mahallesinde bulunan 3 bin 380 metrekarelik alan için kolları sıvadı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe belediyeleri ile ortak masa toplantıları kapsamında geçtiğimiz günlerde Sarıyer Belediyesi'ni ziyaret etmişti. Sarıyer ile ilgili konuşulan konulardan biri ise Rumeli Kavağı mahallesinde yer alan park alanı oldu.

kavak1.jpg

İmamoğlu’nun Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile yaptığı toplantı sonrasında, Rumeli Kavağı mahallesinde yer alan parkın yapımının hızlanması kararı alınmıştı. Bugün o parkı ziyaret ederek incelemelerde bulunan Başkan Genç, saha şefinden konuyla alakalı bilgiler aldı.

Şükrü Genç’e alan incelemesinde CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi Görkem Kurşun, Meltem Yücel Pir, İmar ve Şehircilik Müdürü Mahmut Alikaya ile Park ve Bahçeler Müdürü Gülcan Özdemir eşlik etti.

kavak2.jpg

Ahşap kaplamalar, oyun alanları, yeşil alanlar ve aydınlatmaları ile Kavak mahallesine kazandırılması için çalışmalara başlanan parkın iki ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

kavak3.jpg

Bu haber toplam 15385 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT