Reşitpaşalı olmak istemiyoruz

Reşitpaşalı olmak istemiyoruz
Reşitpaşa’ya bağlanmak istemeyen Emirganlılar, iki muhtarın seçim pazarlığına isyan ettiler.

Önceki dönem Emirgan Muhtarı Baki Kızgınkaya ve Reşitpaşa Muhtarı Bekir Ekiz tarafından iki mahalle arasında bazı sokakların değiştirilmesi yönünde verilen dilekçe karara bağlandı. Her iki mahallenin muhtarlıklarına yeni sokakların listesi gönderildi. Ancak Reşitpaşa’ya bağlanmak istemeyen Emirganlılar ve Sivil Toplum Kuruluşları karara tepki gösteriyor.

İl Genel Meclisi’nden geçen karar valilik tarafından onaylanarak tüm resmi kuruluşlara gönderildi. Karara göre; Posta Yolu Altı Sokak, Karanfil Sokak, Yıldırım Sokak, Aslan Sokak, Adem Yavuz Sokak, Fıstıklı Bağ Altı Sokak’ın da aralarında bulunduğu 10 sokak Reşitpaşa’ya bağlanırken, Zergerdan Sokak, Şirin Sokak, Tan Sokak ve Yunusağa Sokak’ta Emirgan’a bağlandı. Bununla beraber Reşitpaşa’dan yaklaşık 6 Bin, Emirgan’a ise 1500 kişi başlanmış oldu. Reşitpaşa’ya bağlanan Emirganlılar kendilerinden habersiz verilen bu karara karşı adeta isyan etti. 50 yıldır Emirgan’a bağlı yaşadıklarını söyleyen halk, “Reşitpaşalı olmak istemiyoruz”dedi.

İki muhtarın seçim pazarlığı
Dilekçenin kendilerinden habersiz verildiğini söyleyen vatandaşlar, “Bu iki muhtarın seçim pazarlığıdır. Bizim hiçbir şeyden haberimiz yok. Önceki dönem Emirgana bağlı gecekondular Baki Kızgınkaya’ya oy vermedi. Reşitpaşaya bağlı villaların olduğu bölüm ise Bekir Ekiz’e oy vermedi. Durum böyle olunca iki muhtar seçimi kazanmak adına böyle bir girişimde bulundular. Biz Emirganlıyız böyle kalmak istiyoruz” diye konuştular. 

Reşitpaşa’yı kimse bilmiyor
Vatandaşlar, “Her gittiğimiz yerde Emirganlı olduğumuzu gururla söylüyoruz. Ve herkes biliyor. Ama kimse Reşitpaşa’yı bilmiyor. Bu nedenle evlerimiz dahi değer kaybedecek. Biran önce sesimiz duyulsun ve bu yanlıştan geri dönülsün” dediler.

Bu haber toplam 4037 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT