Projesi Interpol'e örnek oldu

Projesi Interpol'e örnek oldu
2'nci Sınıf Emniyet Müdürü Rıdvan Günaydın'ın Sarıyer'de başlattığı "İlçene Sahip Çık" projesi, Interpol'de 'örnek proje' olarak kabul edildi.

İstanbul Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü iken, geçen yıl uluslararası polis teşkilatı Interpol'ün Türkiye'den Sorumlu Genel Sekreteri olarak atanan 2'nci Sınıf Emniyet Müdürü Rıdvan Günaydın'ın Sarıyer'de başlattığı "İlçene Sahip Çık" projesi, Interpol Küresel Öğrenme Merkezi tarafından 'örnek proje' olarak kabul edildi. Kitap haline getirilen proje Interpol'ün web sitesinde İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanıyor. Günaydın, Interpol'ün örnek polisiye uygulamaların bildirilmesi ile ilgili çağrısı üzerine 2008-2010 yılları arasında Sarıyer'de uygulamaya koyduğu Toplum Destekli Polislik projesini sundu. Birinci seçilen "İlçene Sahip Çık" projesi, İngilizce "Claim Your Town" başlığıyla Interpol'ün web sitesinden tüm dünyaya yayınlanmaya başladı.

SUÇ ORANI DÜŞTÜ
"İlçene Sahip Çık" projesi kapsamında okullarda, ibadethanelerde ve cemiyetlerde bilgilendirme toplantıları düzenlendi. Toplantılardan sonra polise gelen ihbarlar artmaya başladı. İki yılda, ev ve işyerlerinden yapılan hırsızlıklarda yüzde 17, oto hırsızlığında yüzde 7, kapkaçta ise yüzde 80 oranında düşüş oldu.

Bu haber toplam 1928 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT