Poligon Tepeüstü satılıyor!

Poligon Tepeüstü satılıyor!
Poligon Tepeüstü Yapı Kooperatifi’nin sahipleri 6,5 Milyon TL’ye satın aldıkları arsayı 25 Milyon 750 Euro’ya satışa çıkarttılar.

Sarıyer İstinye Mahallesi sakinlerinin yaklaşık 30 yıldır oldukları 6 bin 439 metrekare arsası İstanbul defterdarlığı tarafından satışa çıkartılmıştı. Tapularını alabilmek için aralarında kooperatif kuran mahalle sakinleri bu araziyi satın aldılar. Geçtiğimiz aylarda Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın elinden tapularını teslim alan Poligon Tepeüstü Yapı Kooperatifi’nin sahipleri seri ilan sitelerine ilan vererek, 6,5 Milyon TL’ye aldıkları arsayı, 25 Milyon 750 Euro’ya satışa çıkarttılar. 
Kooperatif üyeleri 24 Kasım’daki ihalede 6 milyon 500 bin muhammen bedelli 24 ay içinde taksitlerle ödemeyi kabul ederek ihaleyi satın aldılar. İlk taksit olan yüzde 25’lik ihaleden sonra kendi aralarında toplayarak ödediler. Kooperatifin şuan istediği rakam ise 25 Milyon 750 bin Euro. Verilen ilanda bu parayı ödeyenin 6-7 kat gelir sağlayacağı öne sürülüyor.

Kooperatif tarafından seri ilan sitelerine ilanın açıklama bölümünde şu ifadeler yer alıyor: Sarıyer İstinye’de deniz, boğaz, köprü, doğa manzaralı, 6 bin 440 metrekare turizm ve konut imarlı. 10 bin metrekare inşaat izni var. İkisi zemin altında 3’ü zemin üstünde olmak üzere 5 kat izinli. (böyle bir imar boğazda yok) İstinye Park’ın denize doğru altında. İTÜ, İMKB ve Emirgan korusuna çok yakın. Sabancı Atlı Spor Kulübünün bitişiğinde. İstanbullist projesine komşu. Depreme dayanıklı zemine sahip. Arsa değerinin en az 6-7 katı getiri sağlayacak potansiyelde.  İnanılmaz değerde fiyat kelepirden de kelepir. Etrafındaki daireler 1 ile 6 milyon dolar arasında satılmakta. Kısa süre için bu fiyat.

Bu haber toplam 1831 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT