Pınar Mahallesi’ni parsellediler

Pınar Mahallesi’ni parsellediler
İstinye Park, Maslak’taki iş merkezleri, okul ve şirketlere ait servis araçları Pınar Mahallesi’ni adeta parsellemiş durumda.

Mahallenin ara sokakları ve ana caddesi dahil her yerini otopark olarak kullanan servis araçları mahalle sakinlerine nefes aldırmıyor. Konuyla ilgili yetkililerden yardım isteyen mahalle muhtarı Ayhan Yılmaz, bu araçları fotoğraflayıp Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, valilik ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne dilekçe ile bildirdiğini ancak çalışmaların devamının gelmediğini söyledi. Muhtar Yılmaz, “Vatandaşlar gelip bize şikâyet ediyor. Mahallede herkes bu olaydan rahatsız durumda. Gerekli yerlere başvuruda bulunmamıza rağmen çalışmaların devamı gelmiyor” diye konuştu.

Vatandaşlar olaya isyan ediyor
Servis araçlarının evlerinin ve işyerlerinin önlerine park ettiklerini belirten mahalle sakinleri ise, “Kendi mahallemizde rahat gezemiyoruz. Caddenin kenarına karşılıklı park ettikleri için bazen otobüs bile geçemiyor. Gerekli yerlere başvurmamıza rağmen çözüm gelmedi. Çözümün gelmemesi de sistemin halktan yana değil, burjuvadan yana olduğunu gösteriyor. Yetkililere sesleniyoruz. Bu sorunu bir an önce çözüme kavuşturun” diye konuştular.

Bu haber toplam 10717 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT