Pilot bölge: Zekeriyaköy

Pilot bölge: Zekeriyaköy
Zekeriyaköy Mahalle Meclisi, Sarıyer Belediyesi için ‘pilot bölge’ olacak.

Sarıyer Belediyesi, 1,5 yıldır belli aralıklarla toplanarak Zekeriyaköy ve Sarıyer’in diğer köyleri için projeler geliştiren Yerel Gündem 21 Zekeriyaköy Mahalle Meclisini ‘pilot bölge’ olarak incelemeye aldı. Toplantıya katılarak yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Şinasi Yalçın, projelerin memnuniyet verici olduğunu belirterek, beraber çalışmak istediklerini belirtti. Sarıyer Manşet’in takip ettiği toplantıya yayın kurulu üyemiz M. Cemal Beşkardeş de katıldı.

Pilot bölge olacak
Zekeriyaköy Mahalle Meclisi, 1,5 yıldır belli aralıklarla toplanarak, Zekeriyaköy ve Sarıyer’in diğer köylerini de içine alacak şekilde projeler geliştiriyor. Alt Yapı ve Köy Planlama, Kültür- Sanat ve Eğitim, Sağlık, Afet ve Kriz Yönetimi, Spor ve Turizm gibi çalışma grupları şeklinde çalışmalar yapan mahalle meclisinin,  Sarıyer’in birçok bölgesi için de önemli projeleri var. Zekeriyaköy Mahalle Meclisi, Sarıyer Belediyesi’nin mahalle meclisleri ve semt evleri projeleri için pilot bölge olacak.

iceribuyuk1_344158585.jpg

Yalçın, “Çalışmalar memnuniyet verici”
Zekeriyaköy Mahalle Meclisi toplantısına katılarak projeleri ve çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Başkan Yardımcısı Şinasi Yalçın, Zekeriyaköy’de yapılan çalışmaların memnuniyet verici olduğunu belirterek, “Sarıyer’i daha yanabilir bir hale getirmek için, belediye olarak sizinle beraber çalışmak istiyoruz. Sizin gibi oluşumlar bize güç verecektir. Çünkü, Sivil toplum kuruluşlarımızı mümkün oldukça yönetime dahil etmek istiyoruz. Örneğin; Belediyemiz içerisinde bir sivil toplum örgütleri ve muhtarlıklar birimi oluşturmak istiyoruz. Sarıyer’in sorunlarının ve önceliklerinin neler olması gerektiğinin tartıştığı bir platform yaratacağız. Bu platforma ayda en az bir kez de Sayın Başkanımız Başkanlık yapacak. Böylece biz, halkla birlikte belediyeyi yönetmek anlayışını yaşama geçirmeye yönelik bir adım atmış olacağız. Katılımcı belediyeciliği yaratmış olacağız” dedi.

Bu haber toplam 1484 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT