Pial Hüseyin Türkmen Kimdir

Pial Hüseyin Türkmen Kimdir

Doğum tarihi: 17.Şubat.1981

Pial Hüseyin Türkmen kaç yaşında: 39

Pial Hüseyin Türkmen kilo: 71

Pial Hüseyin Türkmen Boy: 1.73

Burcu: Kova

Meslek: Şarkıcı, Besteci

Pial Hüseyin Türkmen doğum yeri: Kerkük, Irak

Pial Hüseyin Türkmen, 17 Şubat 1981 tarihinde Irak’ın Kerkük şehrinde doğmuştur. Kerkük'ten 25 yıl önce 1994 yılında Türkiye'ye göç ettikten sonra da 2003 yılından beri 16 yıldır İsveç'te yaşamaktadır.

Pial Hüseyin Türkmen, ilk şarkısını 1995 yılında 14 yaşında iken yazdı ve besteledi.
Babası Abdülrahman Kızılay ile birçok şarkıya imza attılar, babadan gelme bir yeteneğe sahip.

Pial Hüseyin Türkmen, 2001 yılında İsveç’te bilgisayar ve yazılım geliştirici bölümünü okudu, İsveççe ve Arapça Türkçe İngilizce konuşma ve yazma yeteneğine sahiptir.

Sanata olan ilgisi ile 2012 yılında daha geniş kitlelere ulaşmak için harekete geçti.

2016 yılında Türkiye Gazetesinde ilk haberi (Yıkılmışım dedi, şöhreti yakaladı) başlığı altında haberi çıktı! Arabasında söylediği İbrahim Tatlıses'in 'Yıkılmışım Ben' parçasını videoya çekip arkadaşına gönderen ve arkadaşının bu videoyu sosyal medyada paylaşması üzerine Kerküklü Sanatçı Pial Hüseyin Türkmen'in hayatı değişti.

huseyin-turkmen-ic1.jpg

Pial Hüseyin Türkmen, "Çektiğim videonun bu duruma vesile olacağını bilmiyordum. Tamamen tesadüf oldu'' şeklinde konuştu. Videonun sosyal medyada çok miktarda izlenmesi sayesinde TRT Müzik Yapım Yönetmeni Mürşit Arslan'la tanışmasına vesile olduğunu dile getiren Türkmen, "Türkiye'ye geldim. Albüm yapmaya karar verdik. Beni ünlü sanatçılarla tanıştırdı. Biri Selami Şahin diğeri ise Ahmet Selçuk İlkan. Özcan Şenyaylar ile müzik çalışması yaptık'' diye konuştu. Türkmen, "İsveç üzerinden Eurovision'a katılmak istiyorum" dedi.

Pial Hüseyin Türkmen, 2018 yılında Ne Gereği Var isimli ilk EP Albümünü gerçekleştirdi. Albüm toplam 3 şarkı ve 1 Remix’ten ibarettir, albümde bulunan Ne Gereği Var ve Salla isimli şarkısını söz müziği kendisine aittir, Sus isimli şarkısı ile gündeme damgasını vuran eserin aranjesi Özcan Şenyaylar tarafından yapılmıştır.

2019 yılında Kör Makas adlı şarkısı çıktı ve Vatan gazetesinde ilginç bir başlıkla haber oldu! (Paris Hilton’dan ‘Kör Makas’ yarasına jet dikiş) bir başlık adı altında.

Son dönemin başarılı sanatçısı Pial Hüseyin Türkmen performansıyla göz doldurmaya devam ediyor. İsveç’te yaşayan Türk sanatçı Pial Hüseyin Türkmen “Kör Makas” adlı şarkıya klip çekti.

Sosyal medyada büyük beğeni toplayan ‘Kör Makas’ sözleri ile kısa sürede herkesin diline dolanmayı başardı.

Dünyaca ünlü sanatçı Paris Hilton sanatçı Türkmen’i yakın markaja alarak Türkmen’in klip çekimlerinde paylaştığı bir fotoğrafı beğenerek kalp emojisiyle yorumlar atarak beğenisini gösterdi. Hüseyin Türkmen piyasaya şöhret ismi ‘PİAL’ olarak, 19 Temmuz 2019 da aşk olsun yar şarkısıyla sevenleriyle buluştu.

 

2019 yılında Vatan Gazetesinde, (Pial Türkmen “Aşk Olsun Yar” ile müzik severlerin ilgi odağı oldu) başlığı altında single haberi çıktı

Sözü ve müziği kendisine ait eserin aranjesini Barış Engürlü imzası taşıyor.

Hüseyin Türkmen piyasaya şöhret ismi ‘Pial’ olarak, single çalışması “Aşk Olsun Yar” şarkısıyla Temmuz 2019’da klipini İzmir’de değerli oyuncu Kader Demir ile çekerek tekrar sevenlerinin karşısına çıktı. Sözü ve müziği kendisine ait eserin aranjesi Barış Engürlü tarafından gerçekleştirildi. Pial Hüseyin Türkmen’in hedefi dünyada tanınmış bir sanatçı olabilmek.

Aslen Kerkük doğumlu olan Pial Hüseyin Türkmen küçük yaşta önce Türkiye’ye gelmiş kısa bir süre sonra da buradan İsveç’e göç etmiş bir ailenin oğlu.

Müzik onun hayatında büyük bir öneme sahip. Irak’ta çok sayıda sanatçıyla akrabalık bağı olan Pial’ın en büyük hedeflerinden biri dünyada tanınmış bir müzisyen olabilmek.

Pial’ın daha önce “Ne Gereği Var”, “Salla”, ve “Sus” adlı eserleri de müzikseverler tarafından beğeni kazanmıştı. Son günlerde en çok istek alan “Aşk Olsun Yar” adlı eserin klibi İzmir’de çekildi piyasaya çıkar çıkmaz sosyal medyada en çok konuşulan ve görüntülenen şarkılar listesinde yer aldı.

Pial Hüseyin Türkmen’in Birçok yerel ve ulusal radyo ve televizyon da şarkıları dönüyor ve 8 Eylül 2019’da ShowTV Pazar Sürprizi programda görüntülenmişti.

 

Pial, 2020 yılında sözü ve müziği kendisine ait olan Evlilik teklifi isimli single şarkısını çıkardı. Büyük ilgi gören şarkı, sevgililerin ve evli çiftlerin ilgi odağı oldu...

 

Albümleri:

2018- Ne Gereği Var

2019- Kör Makas (Tekli)

2019- Aşk Olsun Yar (Tekli)

2020- Evlilik Teklifi (Tekli

 

Resmi Site: www.huseyinturkmen.com

Email: [email protected]

İnstagram: @pialturkmen

Bu haber toplam 3160 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT