Özkan Yeni Parti kongresinde

Özkan Yeni Parti kongresinde
Yeni Parti'in ilk kongresi, ilginç olaylara sahne oldu. Özkan'ın yerini böyle doldurdular!

 

Ergenekon davası kapsamında halen tutuklu bulunan Gazeteci Tuncay Özkan’ın kurduğu “Yeni Parti”nin 1. Olağan Büyük Kongresi Ankara Atatürk Spor Salonu’nda başladı. Tuncay Özkan’ın cezaevinden özel izinle izlediği kongrede “Başbakan Tuncay” sloganları atıldı.

Özkan’ın kurduğu ve Türk siyasetinde nasıl bir yer edineceği merakla beklenen Yeni Parti’nin 1. Olağan Kongresi Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda başladı. Türkiye genelinden partinin örgütlü olduğu illerden katılım olduğu Kongre’de sık sık “Başbakan Tuncay”, “Vatan, namus, ahde vefa” ve “AKP Halka hesap verecek sloganları atıldı.-“O BİR ÇATALYÜREK”-

Salonda kürsünün bulunduğu bölüme Atatürk, Tuncay Özkan ve Türk Bayrağı asılırken kürsünün üzerine de “Vatan, Namus, Ahde Vefa…” yazısı asıldığı görüldü.Salon içinde çok sayıda sloganın yazılı pankart asılırken, pankartlar içinde, “Tayyip Baksana Kaç Kişiyiz Saysana”, “Cumhuriyetimiz Güneşle Buluşuyor”, “Karanlıklara Güneş Gibi Doğacağız”, “O Bir Çatalyürek”, “Siyasete Hoşgeldin Çatalyürek”, “Kasımpaşalı Korkmakta Haklısın ama Korkunun Ecele Faydası” yok yazılı olanları dikkat çekti.

Bu haber toplam 1178 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT