Özel hastaneye hasta servisi

Özel hastaneye hasta servisi
Sarıyer’deki 2 devlet hastanesi kime hizmet ediyor? “Çocuk doktoru yok” deyip, özel hastaneye yönlendiriliyorlar.

Sarıyer’deki devlet hastanelerinde gece çalışan çocuk doktorunun bulunmaması vatandaşları adeta isyan ettirdi. Hastaların özel bir hastaneye yönlendirilmesi ise kafalarda soru işareti bırakıyor.

Nöbetçi çocuk doktoru yok
Son günlerde domuz gribinin yayılmasıyla birlikte vatandaşlar büyük panik yaşanıyor. Çocukları hastalananlar “domuz gribi” korkusuyla hastanelere koşuyor. Bu domuz gribi paniği, Sarıyer’deki hastanelerin nasıl hizmet verdiğini de gözler önüne serdi. Yaklaşık 300 bin kişinin yaşadığı ilçede 2 tane devlet hastanesi var. Ancak hiçbirinde gece çalışan çocuk doktoru yok. 

Acıbadem Hastanesi’ne yönlendiriliyorlar
Konuyla ilgili olarak son günlerde gazetemize çok sayıda mail ve telefon şikâyetleri geliyor. Vatandaşların iddialarına göre, Sarıyer İsmail Akgün ve İstinye Devlet Hastaneleri’nde gece çocuk doktoru çalışmıyor. Çocuklarını hastaneye götüren vatandaşlar ise, Acıbadem Hastanesi’ne yönlendiriliyor. Zaman kaybetmemek için bu özel hastaneye gittiklerini belirten vatandaşlar, “Çocuk doktorunun olmadığını söylüyorlar ve bizi en yakın olan Acıbadem Hastanesi’ne yönlendiriyorlar. Domuz gribi korkusuyla bu özel hastaneye gitmek zorunda kaldık. Bir muayene için yüklü miktarda para ödedik” diye konuştular.

Bu haber toplam 1421 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT