Özdemir’in babasını soydular

Özdemir’in babasını soydular
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Seçkin Özdemir’in babası olan Eski Ulaştırma Bakanı İbrahim Özdemir'in evi soyuldu.

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Seçkin Özdemir’in babası olan Eski Ulaştırma Bakanı İbrahim Özdemir'in Sarıyer'deki evinden yaklaşık 150 bin TL değerinde ziynet eşyası ve döviz çalındı.

Anavatan Partisi kurucularından, eski Devlet ve Ulaştırma Bakanı İbrahim Özdemir, geçen hafta sonunu ailesiyle birlikte İstanbul dışında geçirdi. İstinye Yeniköy Köybaşı Caddesi'ndeki villasına dönen Özdemir ve ailesi, evdeki yaklaşık 150 bin TL değerindeki ziynet eşyası ve dövizin çalındığını fark etti. Özdemir'in durumu polise bildirmesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, olay yerinde parmak izi çalışması yaptı.

İbrahim Özdemir'in polise verdiği ifadede, bir yıldır yanlarında çalışan Özbekistan uyruklu T.K. adlı hizmetçinin bulunduğu evlerine döndüklerinde, yatak odasındaki ziynet eşyası, bir miktar döviz ve üzerinde ANAP amblemi olan yaklaşık 200 adet Cumhuriyet altınının yerinde olmadığını gördüklerini anlattığı ve hırsızlık olayıyla ilgili olarak hizmetçiden şüphelendiklerini söylediği öğrenildi.

Evdeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, hizmetçinin söz konusu tarihte elindeki küçük çantayla tek başına evden ayrıldığını belirledi. Hizmetçinin yurtdışına çıkışını engellemek amacıyla fotoğrafının ve bilgilerinin ilgili birimlere gönderildiği, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Bu haber toplam 12862 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT