Özdemir 19 Mayıs olaylarıyla ilgili açıklama yaptı

Özdemir 19 Mayıs olaylarıyla ilgili açıklama yaptı
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, CHP’liler ile Sarıyer esnafı arasında çıkan kavga ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz’i arayarak geçmiş olsun dileklerini bildirdiğini belirten Özdemir, olayı sokak kavgası olarak değerlendirerek AK Parti'yle ilişkilendirilmesine de sert tepki gösterdi.

 
İşte Hüseyin Özdemir’in o açıklaması
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Sarıyer’de yaralanmalarla sonuçlanan böyle bir olayın gerçekleşmesi AK Parti olarak bizleri ziyadesiyle üzmüştür. 
Olayı öğrendikten sonra CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz Bey’i arayarak geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.
 
Kuşkusuz ki huzurlu ortamıyla bilinen Sarıyer’in bu tür olaylarla anılması her siyasi partiyi rahatsız eder. Bu bağlamda hangi sebepten çıktığı belli olmayan bir sokak kavgasının siyasi alana çekilmesi doğru değildir. İlçe Başkanları, belediye başkanı, herkes verdikleri demeçlere dikkat etmelidir. Şuanda herkesin akl-ı selim davranması gerekmektedir. 

Bu olayla uzaktan yakından hiçbir ilgisi olmayan partimizi ve camiamızı bu işin içine çekmeye çalışmak hiç kimsenin haddine değildir. AK Parti özünde, ruhunda, felsefesinde kavga olmayan bir partidir. 

Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçmiş olsun dileklerimizi ifade ediyoruz. Konu adli vakadır. Emniyet Teşkilatı gerekli tahkikatı yapmaktadır. Bu konuda üzerimize düşen her konuda da yardımcı olacağımızı ifade ediyoruz. Tekrar tüm Sarıyer’e geçmiş olsun.

Bu haber toplam 5860 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT