Ozan ve Berkay'ın ismi Kilyos'ta yaşayacak

Ozan ve Berkay'ın ismi Kilyos'ta yaşayacak
Ankara’daki terör saldırılarında hayatlarını kaybeden ODTÜ öğrencilerden Ozan Can Akkuş ve Berkay Baş için Sarıyer’de fidan dikimi yapıldı.

Ankara saldırısında hayatlarını kaybeden Ortadoğu Teknik Üniversitesi öğrencilerinin ismi Kilyos’ta yaşayacak.

İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği (ODTÜMİST) ve Sarıyer Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlikte, Ankara’daki terör saldırılarında hayatlarını kaybeden öğrencilerden Ozan Can Akkuş ve Berkay Baş için fidan dikimi yapıldı. Etkinlikte ayrıca ölenlerin anısına Heykeltıraş Ali Abayoğlu tarafından yapılan “Feryat” adlı anıtın da açılışı gerçekleştirildi. 

OZAN VE BERKAY İÇİN FİDAN DİKTİLER

Ankara saldırısında yaşamını kaybeden ODTÜ öğrencileri Ozan Can Akkuş, Berkay Baş nezdinde saldırıda yaşamını yitirenler için fidan dikti, barışın ve umudun gelecek kuşaklarca anılması için bir de anıt dikti. Sarıyer Kilyos yolu üzerindeki ormanlık alanda yapılan fidan dikimine, yaşamını yitiren öğrencilerden Ozan Can Akkuş’un babası Nuri Akkuş ve Berkay Baş’ın ağabeyi Tolga Baş katıldı.

 Açılış töreninde ODTÜMİST Yönetim  Kurulu Başkanı Yener Aydın ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptıkları konuşmalarda teröre karşı barışın, sevginin, bilimin ve eşitliğin sesini vurguladı.

odtu-ic1.jpg

"3 FİDANIMIZ VARDI, ŞİMDİ BEŞ OLDU"

Geride kalan yakınlara ‘Başınız Sağolsun’ demenin kolay olduğunu ancak asıl acının ve sızının aileler tarafından duyulduğunu dile getiren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Saygıyla andığımız 3 fidanımız vardı, şimdi 5 oldu. Acıları dindiremeyiz ancak yok olan canlar adına diktiğimiz fidanları koruyup gözeteceğimizden emin olun. Terör belasını gerçekleştirenleri de bu belayı güzel ülkemizin başına musallat edenleri de birlik beraberliğimizle ortadan kaldıracağız” diye konuştu.

Bu haber toplam 5133 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT