Otopark sıkıntısına teknolojik çözüm

Otopark sıkıntısına teknolojik çözüm
Kent genelinde araç yoğunluğunun fazla olduğu noktalarda otopark kapasitesi teknolojik sistemlerle artırılıyor.
İSPARK, dönme dolap adı verilen sistemi yoğunluğun yaşandığı merkezlerde yaygınlaştırmaya devam ediyor.
 
Özellikle günlük araç girişleri ve parklanma verileri incelenerek otopark sıkıntısının fazla olduğu yerler tespit ediliyor. Araç yoğunluğu fazla olan ve kapasitesi düşük otoparklarda  araçların park edeceği alan sistem sayesinde genişletiliyor. İki araçlık alana sekiz, dört araçlık alana ise 24 araç park ediliyor.


 
Otomobiller raflarda
İSPARK, Carlift (MekanikOtopark Sistemi), Combilift (Yarı Otomatik Otopark Sistemi ) ve Dönme Dolap Park projelerini hayata geçirerek, Darüşşafaka Katlı Otoparkı, Cihangir Katlı Otoparkı, Merter Katlı Otoparkı, Eminönü Açık Otoparkı, Şişli Eser Açık Otoparkı, Bezmialem ,Kartal ve Kadıköy Açık otoparklarında daha fazla aracın parklanmasına imkân sağladı.

ispark_genelmudur.jpg
 
İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, yoğunluğun yaşandığı otoparklarda sürücülerden kapasitenin artırılması yönünde talepler geldiğini belirterek, şunları söyledi: “Bu taleplerin değerlendirilmesi sonucu en uygun  proje belirlenerek uygulandı. Katlı ve açık otoparklarda uyguladığımız teknolojik sistemler ile araçlara yeni yer açarken, sürücülere de hızlı parklanma olanağı sunuyoruz. Trafik ve parklanma ihtiyacının yoğun olduğu noktalarda teknolojik  sistemleri yaygınlaştıracağız.” dedi.
 
Hayata geçirilen sistemler sayesinde sürücülerin otopark sıkıntısına çözüm üretilirken trafikten kaynaklı zaman kaybı ve stres gibi olumsuz unsurların önüne geçilmek hedefleniyor.

Bu haber toplam 4533 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT