Otomobil denize uçtu

Otomobil denize uçtu
Büyükdere'de, park halindeki otomobil çalıştırıldığı sırada kontrolden çıkarak denize uçtu. Otomobilde bulunan kadın, olayı gören esnaf ve vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

Kaza Büyükdere Caddesi üzerinde, Kazıklıyol olarak bilinen yerde saat 11.30 sıralarında meydana geldi. Pazarlama işiyle uğraşan Orhan Akbulak, çalışanı Nurcan Şentürk (23) ile bir balık restoranındaki müşterisini ziyarete geldi.

Aracını restoranın yanında bulunan boş alana park eden Akbulak, viteste bıraktığı otomobilinin el frenini çekmeden çıktı. Akbulak'ın çalışanı Nurcan Şentürk ise otomobil de kaldı. Bir süre otomobilde oturan Şentürk, aracın camlarını açmak için kontağı çalıştırdı. Vitesteki otomobil bir anda fırlayarak denize uçtu.

Burun kısmından denize gömülen otomobil, batmaya başladı. Genç kadın, araladığı camdan çıkmaya çalışırken durumu fark eden restoran çalışanları denize atladı. Yardım çığlıkları atan kadın, denize atlayanlar tarafından kurtarılarak kıyıya çıkarıldı. Şentürk'ün kazayı yara almadan atlattığı görüldü.Daha sonra olay yerine itfaiye, sahil güvenlik ve polis ekipleri sevk edildi. Balık adamlar denize düşen aracı bağladıkları itfaiye halatlarıyla çıkardı.

Denize atlayarak genç kadını kurtaran iş yeri sahibi Ali Alemdar; "Bahçemde çiçeklerimi kontrol ediyordum. Bir de baktım, araba denize uçtu. İki genç arkadaşla birlikte atladık denize. Basınç yapmıştı, kapıyı biraz zor açtık. Arabada genç bir kız vardı. Onu kurtardık." diye konuştu.

Otomobil sahibi Orhan Akbulak ise "Bir arkadaşımı ziyarete geldim kontak üzerindeydi. Çalıştırınca denize uçtu." dedi.

Bu haber toplam 3052 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT