Ortopedik Rahatsızlıklarda Kaliteli Çözüm Avrasya Ortopedi

Ortopedik Rahatsızlıklarda Kaliteli Çözüm Avrasya Ortopedi

İnsanı ayakta tutan iskelet yapısının koruması oldukça önemlidir. Kaliteli bir yaşam için kas ve iskelet yapısının sağlıklı bir şekilde çalışmasına ihtiyaç vardır.  Ancak modern hayatın insanı hareketsiz bırakması ve dengesiz bir yaşamın bekçisi haline getirmesi nedeniyle ortopedik anlamda ortaya çıkan rahatsızlıklar hızla yayılmaya başlıyor.  Gençlik döneminde iskelet yapısını destekleyen hareket, çalışma ve beslenmeden uzak kalınması,  yaşlılık sürecinin daha zor geçirilmesini sağlayan rahatsızlıkları ortaya çıkarıyor.

Ortopedik hastalıkların genç nesilde de görülmeye başlanması nedeniyle insan ortopedik yapısının korunmasına yönelik bir bilincin oluşması gerekiyor.  Bu anlamdaki tüm hastalarına desteklerini sunan Avrasya Ortopedi; çağın en fazla görünen diz ve kalça kireçlenmesi gibi problemlerin tedavisinde modern ve ileri teknolojik yöntemler kullanarak ameliyatsız bir çözüm sunuyor.

Kaliteli yaşam için sağlıklı birey

Bireylerin sağlıklı bir hayata her dönem ihtiyaçları vardır.  Çocukluk, gençlik ve yaşlılık… Her dönem içinde kendisini gösteren farklı rahatsızlıklar söz konusu olabilir.  Bedenin gücünü yitirmesi ve kas yapısının zayıflaması nedeniyle beliren rahatsızlıkların başındaki diz kireçlenmesi gibi. Sürekli çekilen diz ağrıları, yürümedeki zorluklar hayatı çekilmez ve yaşanılmaz kılabilir. Üstelik ağrıların dikkate alınmaması halinde dizde veya kalça kireçlenmesine bağlı olarak kalçada çıkmalar da medyana gelebilir. Bu gibi rahatsızlıklara maruz kalmamak adına yapılması gereken ise, Avrasya Ortopedi tarafından sunulan sağlıklı ve kalıcı tedavi çözümlerinden faydalanmaktır.

Diz kireçlenmesinin belirtileri nelerdir?

Dizin veya kalçanın kireçlenme sürecine girdiğinin birtakım işaretleri söz konusudur. Erken müdahale, daha kısa sürede sağlığınıza kavuşmanızı mümkün kılabilir.  Bu nedenle kireçlenme belirtileri hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Günümüzde kireçlenme riskinin veya belirtilerinin olduğunu gösteren işaretler ise şunlardır:

  1. Merdiven çıkarken veya yürürken hissedilen ağrılar.
  2. Oturma sürecinde diz ve kalça eklemlerinin sertleşmesi.
  3. Dinlenme halinde bile süreklilik arz eden şiddetli ağrılar.

Kalça kireçlenmesi yaşayan kişilerin de ilgili bölgelerinde ağrı ve aktivite sıralarında oluşan zorlanmalar meydana gelebilir. Hem kalça hem de diz kireçlenmesini önlemeye yönelik ameliyatsız kireçlenme tekniği olan prp tedavisi için Avrasya Ortopedi sizi bekliyor!

KİREÇLENME SÜRECİ İLERLEMEYEN HASTALARIMIZ PRP TEKNİĞİ İLE 3 SEANSTA AĞRILARINDAN KURTULABİLİYOR. BU TEKNİK İLE KALÇA, DİZ, OMUZ VE DİRSEK KİREÇLENMELERİ TEDAVİ EDİLEBİLİYOR.

Avrasya Ortopedi Merkezi Bakırköy, Bahçeşehir ve Gaziosmanpaşa’ da Ameliyatlı ve Ameliyatsız Kireçlenme Tedavisi İçin Hizmetinizde. Tedavinizi ertelemeyin.

Randevu Telefonumuz : 0212 909 1140

Bu haber toplam 2336 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
Sağlık