Önyargıları yıkan Bayan Şoför

Önyargıları yıkan Bayan Şoför
Aysel Türk, kadınlara örnek olurken usta şoförlere de adeta taş çıkartıyor.

Kim demiş ‘kadınlar araç kullanamaz’ diye. İşte erkeklerin bu ön yargısını tamamen ortadan kaldıracak bir örnek. Kuralları ihlal etmeden araç kullandığını söyleyen Aysel Türk, kadınlara örnek olurken usta şoförlere de adeta taş çıkartıyor.

Tarabya Üstünden bulunan AS- EL Halı ve Koltuk Yıkama şirketinin sahibi olan Aysel Türk işi nedeniyle büyük araç kullanıyor. Usta şoförlüğü ile başta Sarıyer olmak üzere tüm İstanbulluların dikkatlerini çeken Aysel Türk’ün en büyük hedefi ise halk otobüs ya da tır kullanmak.

İlk olarak kamyon kullandı
İlk olarak Yozgat’taki köylerinde babasının kamyonunu kullanarak şoförlüğü öğrendiğini söyleyen Aysel Türk, eşi Aslan Türk’le kurdukları halı yıkama şirketinde 5 yıldır Sarıyerlilere hizmet veriyor. Sarıyer’in dört bir tarafını gezerek evlere müşterilerinin halı ve koltuklarının yıkanması için servis aracı kullanan Türk, İstanbul’un trafiğinden hiç de şikâyetçi değil. Aksine trafikteki meraklı bakışlar onun hoşuna gidiyor.  Kadınların tüm iş kollarında başarılı olabileceğine inanan Türk, Sarıyer Manşet aracılığı ile kadınlara seslenerek “Tüm kadınlar kabuğundan çıkmalıdır. Araba kullanmak birçok bayanın tutkusu ama nedense korkuyorlar. Kendinize güvenin” dedi.

bayansofor2_792974867.jpg

Trafikte görenleri şaşkına çeviriyor
Kadın olmasına rağmen büyük araçları ustaca kullanan Aysel Türk trafikte görenleri şaşkına çeviriyor. 33 yaşında ve 3 çocuk annesi olan Bayan Türk’ün başından geçen anılar ise bir hayli ilginç, kimi arabasından çıkıp Bayan Türk’ü alkışlarken, kimi erkelerde eşlerine örnek bir bayan olarak gösteriyor. Tabi suçlu olduğu halde üste çıkmaya çalışan şoförlerde yok değil. Bunu ise şöyle anlatıyor, “Normalde yol hakkı benim olmasına rağmen ısrarla geçmeye çalışan bir adam arabasından inerek ‘boyun kadar araç kullan be kadın ” diye bağırdı. Tabi adam öyle konuşunca bende çok şaşırdım. Boyuna göre araç kullanmak nasıl diye. Maalesef insanlarımız çok ön yargılı davranıyor.”

O bir hız tutkunu
Başarılı eşiyle gurur duyduğunu söyleyen Aslan Türk ise, bayan şoförü “ O bir hız tutkunu, ama hız yaparken de kurallara uyuyor. Aynı zamanda hem başarılı bir iş kadını hem de iyi bir anne” diye anlattı.

Bu haber toplam 9079 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT